Padziernik/Listopad w Ptysiu

0
744

22.10 dzieci z naszego przedszkola świętowały Dzień Ziemniaka. W tym dniu jedliśmy tradycyjny poznański obiad: pyry z gzikiem. Wśród atrakcji znalazły się: konkursy o ziemniaku, zagadki, zabawy sportowe oraz plastyczne. W każdym działaniu królowała wielkopolska pyra. Poza grami i zabawami było troszkę wiadomości o jegomości ziemniaku. Ziemniak jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym w naszych kuchniach na różne sposoby o tym wiedzą już nasze przedszkolaki i jak same mówią, nie wyobrażają sobie nie jeść pyry.

26.10 nasze przedszkole zamieniło się w wielką scenę dla artystów, mianowicie odbyło się Ptysiowe Mam Talent. Jak to przystało na takie konkursy było jury w składzie: Agnieszka Chylińska –ciocia Ola, Małgorzata Foremniak- ciocia Kamila i niezawodny Agustin Egurrola – Piotruś. Były łzy wzruszenia jak i radości. Występy przeszły nasze najśmielsze oczekiwania (pojawił się nawet magik), jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców ale udało się było wiele wyróżnień bo każde z tych dzieci włożyło dużo pracy w swój występ, podziwiamy ich za odwagę i radość z tego co robią.

31.10 Święto Dyni

Tego dnia dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo a Przedszkole Ptyś zamieniło się w dyniową krainę w której dominował kolor pomarańczowy.  Przedszkolaki zostały zapoznane z pochodzeniem oraz właściwościami odżywczymi dyni. Nasi milusińscy wiedzą, jakie potrawy można wykonać z użyciem tego pysznego warzywa. W trakcie zajęć dzieci pomagały przy pieczeniu dyniowych babeczek, których zapach unosił się w całym przedszkolu. Temu wszystkiemu towarzyszyły liczne gry i zabawy oczywiście z głównym bohaterem dnia – dynią. Święto dyni przyniosło wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania  oraz zabawy.

11.11 Święto Nieodległości

W naszym przedszkolu 9 listopada roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboliDzieci samodzielnie wykonały kotyliony, był również quiz wiedzy o Polce, dzieci  utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wydarzeń  historycznych naszej Ojczyzny. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Nasze przedszkole brało udział w akcji #RekordDlaNiepodległej i dlatego o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu (jak nam poszło ? Można zobaczyć na facebooku Przedszkole Niepubliczne Ptyś).  A na zakończenie dnia dzieci z ciociami upiekły przepyszne rogale.

12.11-16.11 Kartonowy Tydzień

Zabawki zawsze odgrywały bardzo ważną rolę w życiu dziecka, nie tylko dlatego, że sprawiały mu przyjemność, ale przede wszystkim dlatego, że dzieci uczą się przez zabawę. Dlatego w naszym przedszkolu dzieci same mogą tworzyć swoje zabawki najlepszą ku temu okazją jest, zapisany już na stałe w kalendarzu przedszkolnym,  tydzień kartonowy. W ciągu całego tygodnia dzieci tworzyły to, co podpowiadała im wyobraźnia i tak powstały m.in. zamki, statki, auta, meble do domku. Na ten czas wszystkie zabawki – nie papierowe zostały schowane a my bawiliśmy się kartonami. Uważamy, że każdy przedszkolak potrafi bawić się samodzielnie i twórczo, a także współpracować ze swoimi rówieśnikami, aby stworzyć wspólne dobro (np. kartonowy domek). Efekty pracy dzieci są zdumiewające.  Zabawy bez „prawdziwych” zabawek pobudziły w dzieciach kreatywność oraz wywołały mnóstwo radości i wiary we własne możliwości.

Drodzy Rodzice

Punkt Opieki Dziennej przy Przedszkolu Ptyś prowadzi nabór.
Zapewniamy:
*pobyt dzieciom w wieku od 1 do 3 lat w godzinach od 7.00-17.00
*ciepłą, przyjazną atmosferę
*własną kuchnię, w której przygotowywane są pyszne posiłki
*wykwalifikowaną kadrę
*ciekawe zajęcia, dużo zabaw ruchowych, tanecznych i wiele innych
*zabawy na świeżym powietrzu – posiadamy własny ogród z placem zabaw.
Jesteśmy placówką, w której, w atmosferze zbliżonej do ciepła rodzinnego domu, Wasze pociechy będą mogły stawiać pierwsze edukacyjne kroki, podczas gdy Państwo powrócą do aktywności zawodowej.

Zachęcamy do odwiedzenia nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ