Olimpiada sportowa 6-latka

0
2073

„Bez względu na to, czy możesz coś zrobić, czy tylko marzysz o tym- zacznij.

W śmiałości jest geniusz, potęga i magia”.

/Goethe/

8.06.2017 r. Przedszkole w Mrowinie było gospodarzem OLIMPIADY SPORTOWEJ 6-LATKÓW. W zmaganiach uczestniczyły dzieci z Przedszkola Bajeczka, Logicus, Szkoły Podstawowej w Rokietnicy oraz dzieci z Przedszkola w Napachaniu i Mrowinie.

Olimpiada odbyła się na boisku przy placu zabaw Karammba. Drużyny reprezentujące swoje przedszkola walczyły w duchu sportowym, pamiętając o przestrzeganiu zasad fair-play. Cała Olimpiada miała charakter wiejski – wszystkie zadania wymagały nie tylko dokładności, ale też siły oraz prędkości. Zawodnicy musieli: biec przez słomiany most, dźwigać wodę, nosić ziarno, pokonać labirynt rolnika, biegać z łopatą i w kaloszach, toczyć oponę, skakać w workach oraz rzucać pyrką do celu.

Wszystkie dzieci zaprezentowały wysoki poziom wysportowania. Nie obyło się zatem bez dogrywki. Ostatecznie dzieci z przedszkola w Mrowinie obroniły tytuł najbardziej wysportowanego przedszkola i utrzymały Puchar Wójta Gminy Rokietnica. Zwieńczeniem zabawy sportowej było wręczenie nagród i medali. I miejsce zajęło Przedszkole w Mrowinie, II miejsce Szkoła Podstawowa w Rokietnicy, a III miejsce Przedszkole z Napachania.

Wszystkie przedszkolaki, goście i wychowawcy mogli w „Wiejskiej Zagrodzie” ugasić pragnienie, zjeść bułeczkę i chlebek z domowym smalcem oraz jabłka.

Dziękujemy za pomoc wszystkim zaangażowanym nauczycielom, rodzicom i uczniom z klasy VI Szkoły podstawowej w Mrowinie.

Wychowawczynie

z Przedszkola w Mrowinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ