Nowe skrzydło szkoły w Rokietnicy otwarte

0
2958

Miało to być gimnazjum, ale – z racji reformy edukacji – budynki należą do rokietnickiej szkoły podstawowej. Wyjątkowej szkoły, bo nowoczesnej i przestrzennej. Ku wielkiej radości uczniów i nauczycieli, którzy przyglądali się postępom prac budowlanych przez miniony rok, szkołę ogłoszono otwartą. Uczniowie i nauczyciele z zainteresowaniem spoglądali na postępy budowy. Jej inicjatorzy – włodarze gminy, czujnie sprawdzali, czy prace przebiegły właściwie i w odpowiednich terminach. Wszystkie prace budowlane ukończono pomyślnie.

Uroczystego otwarcia dokonano 1 września 2017r. I choć to nie ustawowy początek roku, szkoła odtworzyła swe podwoje dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców. W ten sposób mogliśmy zaspokoić swoją ciekawość. Gospodarze, jakimi poczuli się tego dnia dyrekcja i nauczyciele, powitali gości artystycznymi popisami swoich talentów, a uczniowie weszli w rolę przewodników.

Odwiedzający … nie kryli zachwytu. „Jest to wyjątkowa szkoła”, „Nie ma szkoły w tak nowoczesnym stylu… tak zmodernizowanej …”. „Szkoła na miarę XXI w.”- pobrzmiewały głosy odwiedzających. Wszyscy, którzy tego dnia mieli możliwość odwiedzenia tej placówki, nie kryli podziwu. Przeszklone sale, ogrzewanie podłogowe, ekologiczne rozwiązania, nowoczesna technologia, przestronna świetlica, nowoczesne meble, kolorystyka, komfort… –  o tym najczęściej mówiono po zwiedzaniu szkoły.

Uczniowie klas piątych, szóstych, siódmych i gimnazjaliści już 4 września mieli możliwość zasiąść w nowych szkolnych ławach. Nasi uczniowie są wymagający… A jednak nie kryją zachwytu i radości, że mogą uczyć się w takim miejscu. Nowe skrzydło ma 12 przestronnych, doskonale wyposażonych sal. Wraz z dawnym budynkiem gimnazjum jest oświatową wizytówką gminy.

PODZIĘKOWANIA za realizację przedsięwzięcia składamy na ręce:

  • P. Bartosza Derecha – WÓJTA GMINY ROKIETNICA
  • P. Wojciecha Błaszaka – ARCHITEKTA SZKOŁY
  • GŁÓWNEGO WYKONAWCY – Przedstawicielowi Firmy TERMBAU POLSKA z Piły
  • P. Jacka Welmana – DYREKTORA GIMNAZJUM IM. NOBLISTÓW W ROKIETNICYJ

DZIĘKUJEMY

Za wrażliwość na potrzeby dzieci i młodzieży naszej gminy, wsparcie idei budowy szkoły oraz konsekwencję i determinację w realizacji zamierzeń inwestycyjnych, ogromne zaangażowanie w pracę na rzecz budowy nowej szkoły podstawowej w Rokietnicy.

nauczyciele i uczniowie

Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ