„Nie licząc godzin i lat – Jubileusz WTZ ROKTAR”

0
1199

Dnia 14 grudnia 2016 roku Warsztat Terapii Zajęciowej w Baranowie przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin ROKTAR świętował 5-lecie swojej działalności. Uroczystość odbyła się w restauracji „Pod Gruszą” w Rokietnicy. Spotkanie rozpoczęła pani Małgorzata Wilga – Siemkowicz – Prezes Stowarzyszenia, witając wszystkich dostojnych gości, wśród których byli: przedstawiciele urzędów i instytucji, z którymi warsztat na co dzień współpracuje, uczestnicy Warsztatu wraz z rodzicami/opiekunami oraz członkowie Stowarzyszenia. Następnie przedstawiłam prezentację multimedialną z dotychczasowej działalności Warsztatu. Oprócz zdjęć z życia WTZ zostały zaprezentowane teledyski, w których główną rolę odgrywają uczestnicy Warsztatu.

Nie zabrakło również występów wokalnych, podczas których swoje umiejętności wokalne zaprezentowali: Piotr Iwański w utworze „Niebieska piosenka” oraz Krzysztof Sadek w utworze „Pytasz mnie…”. Pani Wanda Koralewska, wicePrezes Stowarzyszenia, wręczyła zaproszonym gościom podziękowania za dotychczasową pomoc i wsparcie podczas codziennej działalności Warsztatu, życząc jednocześnie dalszej owocnej współpracy. Na ręce Pani Prezes otrzymaliśmy wiele miłych słów uznania za dotychczasową działalność oraz upominki i prezenty między innymi: od Gminy Rokietnica-żelazko z generatorem pary i deskę do prasowania, od Gminy Tarnowo Podgórne-zestaw farb akrylowych, od Rokietnickiego Ośrodka Sportu-zestaw płyt z autografami Urszuli, od Zespołu Pieśni i Tańca Lusowiacy – rzeźbioną statuetkę, listy gratulacyjne oraz przepiękne bukiety kwiatów. Z okazji Jubileuszu został także wydany zbiór tekstów literackich „Ich = Nasz Świat” (teksty uczestników Warsztatu, które powstawały między innymi na konkursy literackie w latach 2011-2016).

Uroczystość odbyła się w rodzinnej atmosferze przy smacznym obiedzie, torcie ufundowanym przez firmę GLUTENEX i słodkościach przygotowanych przez uczestników WTZ, rodziców oraz członków Stowarzyszenia.

Serdecznie dziękujemy za upominki, prezenty, wszystkie miłe słowa, za docenienie naszej pracy na rzecz osób z niepełnosprawnościami, a przede wszystkim za wspieranie Nas w codziennej działalności.

Elżbieta Kram

Kierownik WTZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ