Nabór do Zespołu Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy

0
971

Zespół Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy w porozumieniu z CGS Drukarnia sp. z o.o w Mrowinie,  prowadzi nabór do patronackiej klasy Branżowej szkoły I stopnia w zawodzie INTROLIGATOR .

Zajęcia praktyczne odbywać się będą w CGS Drukarnia sp. z o.o . Teoretyczna nauka zawodu prowadzona będzie w Zespole Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy przez mistrzów w zawodzie z w/w drukarni.

 

Introligator to specjalista, który przygotowuje ręcznie i maszynowo wkłady do oprawy twardej i miękkiej, wykonuje oprawy książek przy pomocy narzędzi i urządzeń introligatorskich. Materiałami używanymi do prac introligatorskich są: płótna, skóry, wyroby papierowe, tworzywa sztuczne. Do jego zadań należy również ręczne lub maszynowe wykonywanie wyrobów introligatorskich o specjalnym przeznaczeniu, np.: teczki, klasery, opakowania, ozdobne futerały a także zabezpieczanie starodruków, zniszczonych kart i opraw książek. Obsługuje nowoczesne introligatorskie urządzenia i linie potokowe.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie introligator powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

  • przygotowywania materiałów, maszyn i urządzeń do realizacji procesów introligatorskich;
  • realizowania procesów wykonywania druków luźnych;
  • realizowania procesów wykonywania opraw.

 

 

Zapraszamy!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBal Świętojański
Następny artykułW Leśnej Chatce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ