„MŁODZI NOBLIŚCI Z ROKIETNICY – kompleksowy program wsparcia

0
830
dav

„MŁODZI NOBLIŚCI Z ROKIETNICY  – kompleksowy program wsparcia edukacji w Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy “

Spektakularny, zjawiskowy, fascynujący – tymi słowami niedawno określano pierwszy Experimental Day, który odbył się 13 stycznia w Szkole Podstawowej w Rokietnicy. Jak się okazuje, druga edycja tego wydarzenia była równie wspaniała. W ramach realizacji projektu „Młodzi Nobliści z Rokietnicy (…)” oraz przy okazji obchodów Dnia Dziecka , 30 maja, uczniowie naszej szkoły brali udział w niezwykłym festiwalu nauki.

Pokazy z ciekłym azotem, suchym lodem, pokaz chemiczny,  zabawki fizyczne, alkogogle, bączki, grające rury, kula plazmowa, kalejdoskop, pryzmaty oraz roboty to tylko niektóre z wielu atrakcji, które zapewniła tego dnia firma Mały Inżynier. A możliwość wykonywania doświadczeń samodzielnie, pod okiem wykwalifikowanych instruktorek, zaspokoiła oczekiwania nawet najbardziej zagorzałych fanów nauk ścisłych.

A oto jak uczniowie wspominają ten dzień:

„Najbardziej podobały mi się eksperymenty z ciekłym azotem, ponieważ można było spróbować jedzenia zamrożonego tą substancją np. liści bazylii, bitej śmietany lub biszkoptów” (Ola)

„Dzięki eksperymentom i doświadczeniom poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat różnych zjawisk fizyczno – chemicznych.  Najciekawsze były doświadczenia z ciekłym azotem przy których mogliśmy nawet asystować” (Dawid)

„Najbardziej podobała mi się obsługa robotów na zajęciach z robotyki oraz różne zabawki np. alkogogle” (Bartek)

Trzeba tu jednak wspomnieć, że na pytanie „co najbardziej podobało Ci się podczas Experimental Day?” uczniowie najczęściej odpowiadali – „Wszystko!”. Nie trudno jest więc stwierdzić, że drugi Experimental Day zaliczymy do udanych a wspomnienia po nim pozostaną w naszej pamięci na długo.

koordynator projektu

Elżbieta Fudala

ZOSTAW ODPOWIEDŹ