„MŁODZI NOBLIŚCI Z ROKIETNICY” – kompleksowy program wsparcia edukacji

0
811

w Gimnazjum im. Noblistów

w Rokietnicy

W ramach projektu RPWP.08.01.02-30-0193/16 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, budżetu państwa i budżetu Gminy Rokietnica w ramach WRPO NA LATA 2014-2020,  16 kwietnia 2018r. dwie grupy uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy  biorących udział w projekcie, odwiedziły Laboratorium Wyobraźni działające przy Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM.

Podczas zajęć o temacie „Sięgaj gdzie wzrok nie sięga” na Wystawie Zielonej, uczniowie poznawali zjawiska związane z optyką falową oraz oddziaływaniem światła z materią. Dowiedzieli się w jaki sposób fale świetlne rozchodzą się w przestrzeni, na czym polega polaryzacja, interferencja czy dyfrakcja.

W kąciku łamigłówek i zagadek logiczno – matematycznych „Zaplątany umysł” zmierzyli się z zadaniami, które często wymagały niekonwencjonalnego podejścia a ich rozwiązania bywały zaskakujące.

Niezapomnianych emocji dostarczyły jednak zajęcia z robotyki, na których, w oparciu o zestawy klocków i specjalistyczne oprogramowanie na licencji Lego, uczniowie budowali roboty, a następnie programowali je tak, aby toczyły walki sumo – zadaniem zaprogramowanego robota było wypchnięcie robota przeciwnej drużyny z wyznaczonego okręgu.

Projekt „Młodzi Nobliści z Rokietnicy  (…)” jest szansą na uzupełnienie wiedzy i rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów, a za tym, podniesienie ich szans na rynku pracy w przyszłości. Bogata oferta zajęć dodatkowych – experymentatorium, język angielski, matematyka, zajęcia z przedsiębiorczości Grajfair oraz doradztwo zawodowe – umożliwia realizację tych celów.

Miłośników eksperymentów, którzy chcieliby rozwijać swoją wiedzę zapraszam na półkolonie „W odmęty eksperymentów” 25-29 czerwca 2018r.  w budynku A i B Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy, przy Trakcie Napoleońskim 16.

koordynator projektu

Elżbieta Fudala

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ