Miłość i kobiety

0
1556

Niedojrzała miłość mówi: „Kocham cię, ponieważ cię potrzebuję”.
 Dojrzała miłość mówi: „Potrzebuję cię, ponieważ cię kocham”.   E. 
Fromm

8 marca, wraz z młodzieżą naszej szkoły, przygotowałam wieczór poetycko-muzyczny zatytułowany: Miłość i kobiety. Scenariusz uroczystości był inspirowany filozoficznymi przemyśleniami Ericha Fromma, które zostały zobrazowane za pomocą wierszy poetów takich jak: Wisława Szymborska, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Adam Mickiewicz, Stanisław Wyspiański, Bolesław Leśmian, Władysław Broniewski czy Kazimierz Przerwa-Tetmajer. Była również muzyka – piosenki śpiewały niezrównane: Marta Łuczak i Paulina Czubek, akompaniował – Krzysztof Woźniak, grupie tanecznej przewodziła Weronika Tychmanowicz.

Był to wieczór magiczny, z owacjami na stojąco i bisem! Jestem dumna z szkolnych artystów,  z przyjemnością patrzyłam na ich zaangażowanie i radość, którą czerpali z obcowania z poezją, muzyką i publicznością… Odebrałam wiele gratulacji pod ich adresem, wiele osób, wychodząc, nie kryło wzruszenia. Wszyscy czuliśmy się podbudowani – goście zobaczyli jak wspaniałą mamy młodzież i odebrali nasze poetyckie i filozoficzne przesłanie; uczniowie – mogli zaprezentować swoją wrażliwość i piękno, ja – cieszyłam się, że mogę zrealizować własną artystyczną wizję.

Dziękuję Dyrektorowi – Panu Wojciechowi Kaczmarkowi – za umożliwienie zrealizowania przedstawienia, Paniom: Katarzynie Nowickiej-Nawrot i Marlenie Solorz –  za wspaniały wystrój sali,  Agnieszce Złotnickiej i Romanie Żebrowskiej – za poczęstunek i profesjonalną obsługę, , Magdalenie Statuckiej – za dopingowanie do pracy szkolnych tancerzy, Danucie Sroce – za zaprojektowanie i wydrukowanie zaproszeń, Barbarze Włodarczyk – za koleżeńskie, polonistyczne wsparcie oraz Piotrowi Janowskiemu – za pomoc informatyczną.

Agnieszka Olejniczak-Gros

ZOSTAW ODPOWIEDŹ