Medalowe sukcesy Rokietnickich karateków UKS Błyskawica

0
1378

Rewelacyjnie spisali się nasi zawodnicy klubu UKS Błyskawica Rokietnica , którzy w dniach 13-14 maja 2017 wzięli udział w trzech turniejach karate na terenie województwa poznańskiego.

W pierwszym z nich w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w karate WKF w  Mosinie k. Poznania wystartowało 7 zawodników którzy wykazali się olbrzymim hartem ducha i walecznością ,zwłaszcza zawodnicy startujący w konkurencjach kata pokazali się z jak najlepszej strony realizując w 100% plan treningowy ,zdobywając łącznie 5 medali w tym 2 złota, 1 srebro i 2 brązy. Złote medale zdobyli –Paweł Grochowski w konkurencji kata, Julia Suszka w konkurencji kumite. Srebrny medal zdobył Dominik Suszka w kata drużynowym wraz z kolegami z klubu Kuzi Sport Kacprem  Biadałą i Stanisławem Popow. Brązowe medale zdobyli Dominik Suszka w konkurencji kata oraz nasza drużyna w składzie Kacper Skąpski, Maciej Kieloch i Paweł Grochowski.

W drugim turnieju w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w karate Shotokan w Suchym Lesie k. Poznania  wystartowało 3 najmłodszych zawodników w kategorii wiekowej 2008-2009 lat  którzy zdobyli jeden medal. Srebrny medal zdobył Piotr Mosiniak w konkurencji kata. Ponadto Lena Łukaszczuk zajęła 8 miejsce w kata , a Jakub Górka 5 miejsce w kata. Pomimo wysokiego poziomu nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania.

Natomiast w trzecim turnieju VI Puchar Polski karate Shotokan w Suchym Lesie k. Poznania wystartowała nasza najstarsza grupa zawodników . Udział w tym turnieju wzięło 90 zawodników reprezentujących 22 kluby z całej Polski (między innymi: Wrocław, Bielsko Biała ,Łódź, Bydgoszcz ,Prudnik)Srebrny medal w konkurencji kumite zdobył Jacek Wrzeszcz. Ponadto Paulina Dukat zdobyła 4 miejsce w konkurencji kata, a Dominik Suszka 5 miejsce w konkurencji Kata. Pomimo silnie obsadzonego turnieju ,naszym zawodnikom udało się zając wysokie miejsca w ścisłej czołówce.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów .