Maj w Leśnej Chatce

0
849

W maju Leśną Chatkę odwiedził tata Jasia, który przyjechał do Nas karetką pogotowia. Dzięki jego uprzejmości dzieci miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem karetki oraz sprzętem medycznym ratującym życie. Sowy, Jeżyki oraz Leśne Skrzaty ze żłobka dowiedziały się o czynnościach wykonywanych przez ratowników oraz utrwaliły sobie wiadomości z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy. Dzieci były bardzo zafascynowane i zainteresowane wnętrzem karetki. Był to dzień pełen wrażeń.

Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi za udostępnienie w celach oglądowych m.in. sprzętu ratowniczego i karetki pogotowia wraz z jej wyposażeniem. Życzymy wszelkich sukcesów zarówno w sferze zawodowej jak i prywatnej.

MUZYKA klasyka – powaga czy żart ? Czy muzyka poważna musi być poważna ? A może to lekkie, żartobliwe, rozrywkowe utwory ? 8 maja 2018r. wraz z Agencją Artystyczną BONSAI przenieśliśmy się do Wiednia, aby poznać Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ludwiga van Bethovena. Sowy, Jeżyki i Leśne Skrzaty przekonały się, jak zróżnicowana może być muzyka klasycyzmu i jak barwne historie towarzyszyły kompozytorom.

Wiedzę o świecie można zdobywać nie tylko w laboratoriach pełnych probówek i komputerów. Naukę można znalezć we wszystkim co widzisz i robisz na co dzień. W majowy, słoneczny dzień Leśną Chatkę odwiedziła pani Ania z DNA_ZABAWY. Tym razem w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” Sowy i Jeżyki usłyszały opowiadania nawiązujące do codziennych sytuacji pozwalających poznawać fascynujące zjawiska naukowe. Przedszkolaki z zapartym tchem śledziły czytane linijki. Dodatkowo każde opowiadanie opatrzone było naukowym eksperymentem. Czegoś takiego w Leśnej Chatce jeszcze nie było !!!

15 maja 2018r. do Leśnej Chatki zawitał zespół teatralny Herbi z Leszna oferując przedstawienie pt. „Trzy magiczne słowa”. Spektakl opowiadał o przygodach młodego księcia, który poznaje czym jest bieda, głód i niedostatek. Podczas wędrówki na dwór swej ciotki Honoraty (która jest czarodziejką) zostaje ograbiony ze wszystkich swoich kosztowności oraz z drogocennego ubrania ! W dalszej części podróży przeżywa mnóstwo przygód, aż dociera na dwór swej cioci. Po powrocie do zamku staje się zupełnie innym księciem – mądrym i sprawiedliwym władcą.

22 maja 2018r. odwiedziliśmy Ogród Ekologiczny Państwa Gładysiaków, który mieści się w Wirach koło Poznania. Na miejscu odbyła się prezentacja roślin rosnących w Ogrodzie. Poznaliśmy także mieszkańców ogrodu. Mogliśmy się przekonać jak wyglądają wewnątrz domy: motyla, dzięcioła, pszczoły i nietoperza. Oglądaliśmy z bliska pracujące mrówki i już wiemy dlaczego należy mieć w ogrodzie kompostownik. Na zakończenie pani Agnieszka zaprowadziła nas pod jabłoń, z której wycięto niepotrzebne gałęzie i mogliśmy z nich oberwać liście i jabłka, którymi nakarmiliśmy zajączki oraz perliczki mieszkające w Ogrodzie. Intensywne zdobywanie wiedzy połączyliśmy z dobrą zabawą na świeżym powietrzu. Po całym dniu zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Leśnej Chatki.

23 maja 2018r. Przedszkolaki z Leśnej Chatki uczestniczyły w IV Gminnym Konkursie Recytatorskim pod patronatem Wójta Gminy Rokietnica pt. „ Dla Ciebie Mamo i Tato”. Konkurs odbył się w Przedszkolu w Cerekwicy. Grupę Sowy (5 i 6 latki) reprezentowała Anna M. (WYRÓŻNIENIE) w utworze Agnieszki Frączek „Kochana Mamusia” oraz Liliana S. w utworze „Dla Tatusia”. Grupę Jeżyki (3 i 4 latki) reprezentowali Anna G. i Stefan W. w utworze Doroty Gellner pt. „O miłości wśród słodkości”.

Wszystkim występującym dzieciom serdecznie GRATULUJEMY !  

Z okazji Dnia Mamusi wszystkim Mamusiom złożyliśmy serdeczne życzenia:

Mam dla Ciebie bukiet życzeń, moja MAMO ukochana,

Niech Twa buzia będzie zawsze tylko roześmiana,

Niech Ci szczęście oraz zdrowie nieustannie dopisują,

Niech się Twoje marzenia, w każdym dniu realizują !

Od 1 września 2018r. w Przedszkolu Leśna Chatka uruchamiamy oddział integracyjny. Zapraszamy dzieci z orzeczeniami i opiniami !

Dzieci otrzymają dofinansowanie do zajęć ze specjalistami oraz czesnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ