Luty w Przedszkolu Ptyś.

0
1196

Pierwsza zima Bałwanka Stefanka to tytuł przedstawienia w wykonaniu Teatry Magic, który gościł u nas 2 lutego.  Dzieci dowiedziały się jak niebezpieczna może być zabawa na zamarzniętym jeziorze, że warto, w okresie zimowym i nie tylko, pomagać zwierzętom. Bałwanek Stefanek nauczył nas również, że przyjaźń jest bardzo ważna i z nią można pokonać wszelkie przeszkody.

Jak luty to Tłusty Czwartek 😀 tradycją naszego przedszkola jest wspólne robienie faworków, tak było i w tym roku. Miło było bawić się w cukierników ale jeszcze więcej radości sprawiło nam jedzenie naszych wypieków. Ale jak Tłusty Czwartek to nie może zabraknąć pączków, grupa Mądre Sowy zaprosiła na zajęcia plastyczne 6latki, które pomogły 3latkom zrobić pączki z papieru a następnie sami przygotowali swoje pyszności J Aż miło było patrzeć jak pięknie pracowali.

11 lutego świętowaliśmy Dzień Pizzy. Dzieci przeszły cały proces samodzielnego przygotowania: od ciasta po dobieranie składników. Podczas obiadu mogły poznać jak różnią się smakiem. Poznały historię pochodzenia pizzy oraz skąd nazwa Margarita. Poza pysznym obiadem 11 lutego mieliśmy jeszcze wiele atrakcji, a to za sprawą Baliku Karnawałowego.  Zgodnie z tradycją dzieci zaprezentowały swoje stroje, nie zabrakło strażaków, policjantów, księżniczek, Indianina, krokodyla, a gościem specjalnym był uroczy jednorożec J

Walentynki, święto zakochanych obchodzone 14 lutego na całym świecie, w naszym przedszkolu również je świętowaliśmy. Przez dwa tygodnie poprzedzające 14 lutego działała w naszym przedszkolu poczta walentynkowa, kartek było mnóstwo, każde dziecko dostało swoją od św. Walentego J  Przedszkolaki poznały historię święta zakochanych oraz zrobił piękne prace plastyczne, oczywiście składające się z serc.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ