Logicus w czerwcu

0
869

1.06 był dniem pełnym niespodzianek, ponieważ wybraliśmy się na Dzień Dziecka do Szkoły Podstawowej Cogito. Jak co roku dzieci uczęszczające do placówek prowadzonych przez Fundację Familijny Poznań wyjeżdżają na spotkanie do Poznania tym razem bawiliśmy się pod hasłem „ Postacie z bajek „ Spotkało nas tam mnóstwo atrakcji, min. wata cukrowa, malowanie , zawody sportowe i plastyczno-konstrukcyjne twarzy oraz  dmuchańce:) Po zadowolonych twarzach widać, że zabawa była znakomita!

W piątek 02.06.2017 odbył się drugi Familijny Festyn Rodzinny. Tradycją naszego festynu stało się wręczanie dyplomów Przyjaciela Przedszkola oraz w tym roku statuetek. Występy naszych dzieci to zawsze ogromne przeżycie dla nich samych i rodziców po czym nastąpiła wspaniała zabawa. W tym roku dzieci mogły się cieszyć z uroków dmuchanej zjeżdżalni, balonów, zumba,  zajadać  pyszną watę cukrową, wspaniałe lody oraz super kiełbaski z grilla. Rodzice upiekli ciasta , które były dostępne w kawiarence. Rada Rodziców przygotowała liczne konkursy  sportowe i plastyczne z nagrodami. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok.

Czerwiec w Logicusie obfituje w zajęcia badawcze gdyż jest to w naszym przedszkolu  miesiąc naukowców. Nasze dzieci w laboratorium odrywają świat poprzez działanie  eksperymentując z czterema żywiołami – wodą, ogniem, ziemią i powietrzem. Przedszkolaki nie tylko potrafią wykonać eksperyment ale przy niewielkiej pomocy swoich Pań potrafią go zaprezentować i wyciągnąć wnioski. Przyrodnicy czarowali tęczę  z cukierków a mali Odkrywcy  tworzyli kolorowe piany. W naszym przedszkolu poznawanie zjawisk przyrody i tajemnic czterech żywiołów to zawsze super zabawa.

 

Ostatni miesiąc to czas wycieczek zorganizowanych wspólnie z Fundacją Familijny Poznań i Radą Rodziców i  tak  w ostatnich dwóch  byliśmy na stadionie Inea, w Ogrodzie Botanicznym, Starym zoo a przed nami wycieczka  do Kiekrza oraz wycieczka  niespodzianka ufundowana Fundacją Familijny Poznań. Wyjazdy to przeżycie dla naszych przedszkolaków. To niezapomniany czas i wiele radości. A wizyta Pana Policjanta sprawiła, że wiemy jak należy zachować ostrożność i bezpieczeństwo podczas letnich wakacji.

Wszystkim życzymy udanych wakacji i zapraszamy na kolejną przygodę we wrześniu.

Renata Bukiewicz

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ