LIDERA PODSUMOWANIE ROKU

0
1308

Styczeń to zawsze czas podsumowań roku mijającego. Działalność naszego klubu w 2016 to czas wielu sukcesów oraz zbierania doświadczeń na nowym polu. Wśród sukcesów to awans do finału Mistrzostw Wielkopolski 3 zespołów-chłopacy zajęli w kat. trójek VI miejsce a w kat dwójek VIII miejsce, natomiast dziewczęta były XI w kat. trójek. Jakub Szelągiewicz był III wraz z A.Tesznerem w Mistrzostwach Wielkopolski w mini siatkówce plażowej chłopców.
Doświadczenie zbieramy, startując po raz pierwszy w historii klubu w rozgrywkach młodziczek i młodzików Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej – 4 chłopaków na zasadzie wypożyczenia grają w zespole Rzemieślnika Kwilcz i walczą o miejsca 1-9. Natomiast dziewczyny jako jeden z najmłodszych zespołów w lidze (połowa dziewcząt to rocznik VI klasy) dzielnie walczą z zespołami z całej Wielkopolski – Koła, Piły, Pudliszek, Kalisza, Gostynia czy Trzcianki.
Działalność klubu wspierają – Gmina Rokietnica, Ministerstwo Sportu i Turystyki (program Klub) czy Powiat Poznański.

OBÓZ LETNI
W sierpniu tradycyjnie przygotowujemy się do nowego sezonu na obozie letnim – kolejny raz był to niedaleki Lubasz ze swoimi pięknymi okolicami i świetną bazą. Codzienne treningi dają świetną bazę do rozgrywek, jest również czas na wspólną zabawę czy przejażdżki statkiem po Noteci, czy zajęcia na kręgielni we Wronkach.
TURNIEJE
Oprócz rozgrywek ligowych nasi zawodnicy biorą udział w turniejach towarzyskich bądź jesteśmy ich organizatorem. Najważniejsze z nich to Ogólnopolski Turniej w Połczynie-Zdroju. Znakomicie spisały się tam nasze najmłodsze zawodniczki – w kat. singli siatkarskich Gabrysia Dziamska zajęła I miejsce a Natasza Klimczak była druga.
W Mosinie chłopacy z 5 klasy – Jaś i Krystian wsparci Mateuszem-zajęli III miejsce/
Na turnieju młodziczek w Rokietnicy – Lider Cup – nasz zespół zajął III miejsce i takie samo zajęły na turnieju w Stęszewie – 27.11.2016 r.
Kolejne sukcesy to turniej dwójek w Śremie i II miejsce – Gabrysi Dziamskiej i Amelii Dombrowskiej, VII miejsce zajęła Natasza Klimczak w parze z Amelią Just, rez. M.Soj
W grudniu chłopacy w kat. czwórek (VI klasa) zagrali, na turnieju w Murowanej Goślinie gdzie zajęli, II miejsce ulegając tylko kolegom z Wałcza. Zagrali w składzie – Paweł Czapka, Jakub Szelągiewicz, Mateusz Koczorowski i Bartek Janiszewski.

PS. Dobra dyspozycja chłopaków została utrzymana — w rozgrywkach Kinedr+Sport eliminacje klubowe – 15.01 br zajęli II miejsce na turnieju w Jarocinie w kat czwórek (J.Szelągiewicz , P.Czapka, M.Koczorowski i K.Kałmucki). Natomiast młodsi chłopacy J.Wasyl i K.Hauk tworzący mieszany zespół Jedynka Poznań/ Lider Rokietnica na turnieju w Poznaniu w tych samych rozgrywkach również zajęli II miejsce.
Zapraszamy chętnych na treningi! Poszukujemy zwłaszcza chłopaków z klas III-VI.