Kropelka do kropelki…

0
932

 

Grudzień jest wyjątkowym miesiącem, ponieważ obdarowujemy swoich bliskich i nie tylko upominkami, prezentami. To wyjątkowy czas otwierania się na innych ludzi.
Zespół Szkół Zamoyskich w tym duchu był inicjatorem wielkiej grudniowej akcji krwiodawstwa. Była ona poprzedzona spotkaniami z edukatorem ze stacji krwiodawstwa z Poznania. Młodzież miała okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących krwi – zdumiewające jest jak cenna i ważna jest krew-jedna jednostka krwi może być darem dla trzech osób, gdy jest dzielona na płytki krwi, osocze i koncentrat krwinek czerwonych. Zostały też rozwiane mity i przesądy dotyczące krwiodawstwa takie jak: mam tatuaż więc nie mogę być krwiodawcą, zarażę się wirusem HIV podczas oddawania krwi, jak oddam raz krew, będę ją musiał oddawać już zawsze itp.


Cieszymy się, że nasza akcja plakatowa wsparta przez ogłoszenia ks. proboszcza na mszach świętych, informacje na stronie internetowej Urzędu Gminy przyczyniła się do tego, iż do krwiobusu zgłosiło się 35 osób gotowych oddać krew, z czego 21 osób zostało zakwalifikowanych i ją oddało. Zgłosiły się też 2 osoby wyrażające swoją chęć zarejestrowania się jako dawcy komórek macierzystych.
Dziękujemy wszystkim za tak piękny dar serca, TAK TRZYMAĆ!!!
Osoby, które chciałyby wziąć czynny udział w przyszłości w takiej akcji, zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie się najprawdopodobniej we wrześniu.

Ola Bartnik

Anita Durowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ