Konkurs „kraje niemieckojęzyczne nie są mi obce”

0
1175

Dnia 24.02.2017 roku odbył się w naszej szkole konkurs międzyszkolny dla młodzieży gimnazjalnej pt.: „Kraje niemieckojęzyczne nie są mi obce”. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z zaprzyjaźnionych gimnazjów: Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy oraz Gimnazjum w Zespole Szkół w Pamiątkowie. Konkurs miał stacji zadaniowych, a rywalizacja odbywała się w parach. Uczniowie przemieszczali się od stacji do stacji i rozwiązywali ukryte tam zadania nawiązujące tematycznie do znajomości historii, geografii, kultury i języka krajów niemieckojęzycznych. Na poszczególnych stacjach gimnazjaliści rozwiązywali krzyżówki, rebusy, uzupełniali teksty z lukami czy mapy. Było też rozszyfrowywanie zabytków krajów niemieckojęzycznych oraz znanych osobistości. Jednym z elementów konkursu był także test wiedzy, który uczniowie rozwiązywali korzystając z aplikacji internetowej Kohuut.

Zwycięzcą konkursu zostali Magdalena Majchrzak oraz Konrad Misiek       z Gimnazjum w Zespole Szkół w Pamiątkowie. II miejsce zajęli Aleksandra Cisek oraz Adam Łuczka z  Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy. III miejsce przypadło Michalinie Pieczak i Izabelli Cofta z  Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy. Wyróżnienie otrzymali także Krzysztof Jarzyna oraz Kacper Belter z Gimnazjum w Zespole Szkół w Pamiątkowie.

Wszyscy uczniowie wyróżnieni w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci fiszek do nauki języka niemieckiego, słowników tematycznych i obrazkowych oraz zbiorów zadań językowych. Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia w postaci notesów z logo szkoły im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla uczniów gimnazjów odbyło się podczas drzwi otwartych na terenie szkoły dnia 03.03.2017 roku.

Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu i już dziś zapraszam na zmagania językowe w ramach kolejnych projektów. Nauczycielom dziękuję za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu, a Radzie Rodziców za zakup cennych nagród.

Organizator konkursu

Monika Hofman

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPark Trampolin Jump Arena
Następny artykułAle Meksyk!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ