Kolejne sukcesy Rokietnickich karateków w Grand Prix Pleszewa

0
1260

W dniu 27.06.2017 odbył  się Central Poland Open Grand Prix karate WKF ,międzynarodowy  turniej karate w Pleszewie . W tym cyklicznym turnieju wzięło udział ponad 400 zawodników z 56 klubów z 10 państw , w tym kluby z Litwy, Ukrainy, Czech, Rumuni, Algierii, Indii, Egiptu, Turcji, i Nepalu. Klub UKS Błyskawica reprezentowało 5 zawodników w składzie: Kacper Skąpski, Michał Weber, Paweł Grochowski, Dominik Suszka i Julia Suszka. Tym razem nasi zawodnicy pomimo bardzo wysokiego poziomu plasowali się w ścisłej czołówce poza podium medalowym. Dominik Suszka zajął 7 miejsce w kategorii  kata U16 i 5 miejsce w kategorii kata U18, Kacper Skąpski zajął 7 miejsce w kategorii kata U14. Niewątpliwie należy dodać, że w tej międzynarodowej rywalizacji była duża frekwencja w kategoriach wiekowych ( od 10 do 15 zawodników ). Mimo nie zakwalifikowania się do strefy medalowej mieli okazje nabyć doświadczenie podczas startu z zawodnikami z czołówki Polski.

Następnego dnia 28.06.2017 w tej samej miejscowości odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików karate WKF . W imprezie tej wzięło udział blisko 100 zawodników reprezentujących 20 klubów z województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego. W tej prestiżowej imprezie udział biorą zawodniczki i zawodnicy w przedziale wiekowym 12-13 lat, jak również zawodnicy klubu UKS Błyskawica Rokietnica. Skromna dwuosobowa reprezentacja przywiozła 1 brązowy krążek. Julia Suszka wywalczyła brązowy medal w konkurencji kumite, a Kacper Skąpski zajął 5 miejsce w kategorii kata. Miejmy nadzieję ,że starty w takich turniejach  zaowocują na przyszłość, a  brązowy medal i piąte miejsce będą motywujące do jeszcze cięższej pracy na treningu.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.