Karatecy z UKS Błyskawica Rokietnica Mistrzami Wielkopolski w karate Olimpijskim

0
877

W dniu 04.11.2017 XV Mistrzostwa Wielkopolski  w karate WKF Krotoszyn były drugim z pięciu wojewódzkich  imprez  rankingowych  Wielkopolskiego Związku Karate w trakcie i na podstawie których prowadzi się kwalifikację na najlepszych zawodników, oraz powołuje kadrę Wielkopolski  WZK na rok 2018. Zawody zgromadziły około 250 zawodników i 23 kluby z Polski , między innymi z Wrocławia , Rawicz czy Leszna. Karatecy rywalizowali w konkurencji  kata ( pokazy określonych technik ) i konkurencji  kumite ( walka sportowa ). Reprezentanci  naszego  klubu  UKS Błyskawica w składzie ; Julia Suszka ,Kacper Skąpski i Dominik Suszka  występujący w barwach  klubu  Kuzi sport zaznaczyli  swoją  obecność  zdobywając  kilka medali-dwa złota i jeden brązowy. W kwalifikacji medalowej zajmując 17 miejsce. Złoty medal zdobyła Julia Suszka w konkurencji Kumite  oraz Dominik Suszka w konkurencji Kata. Brązowy medal  zdobył Dominik Suszka w konkurencji Kumite. Udział w zawodach brał udział także Kacper Skąpski , który tym razem zajął miejsce poza podium.

Pragnę podkreślić , iż zawodnicy byli doskonale przygotowani przez trenera Jarosława Kuca zarówno fizycznie , jak i psychicznie do walk. Pokazali oni swoje umiejętności , których nie jedna osoba może pozazdrościć.

Gratulujemy ducha walki i zdobytych medali.