„Jestem Wolontariuszem” – to brzmi dumnie! V Sympozjum Samorządów Uczniowskich Szkół Powiatu Poznańskiego.

0
851

 

Młodzież z 8 szkół z powiatu poznańskiego (Murowana Goślina, Bolechowo, Mosina, Biedrusko i Rokietnica), w piątek 9 czerwca br. w Zespole Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie (w godz. 10.00 – 13.30) będzie próbowała odpowiedzieć na pytania o kondycję polskiego, regionalnego, a zwłaszcza lokalnego wolontariatu.

 

Będzie to już 5 spotkanie młodzieży ze szkół powiatu poznańskiego w ramach Sympozjum Samorządów Uczniowskich. W tym roku w nawiązaniu do ogłoszonego przez MEN roku szkolnego 2016/2017 Rokiem Wolontariatu – tematem przewodnim jest WOLONTARIAT.

 

Uczniowie i zaproszeni goście będą rozmawiać o tym, kim są młodzi wolontariusze, jakie działania podejmują, co ich motywuje oraz jakie korzyści czerpią ze swojej pracy. Głównym celem spotkania jest dalsza integracja samorządów uczniowskich i rozwijanie lokalnej współpracy.

 

Wśród gości swoją obecność potwierdzili przedstawiciele ze „Szlachetnej Paczki”, Regionalnego Ośrodka Wolontariatu w Poznaniu, Stowarzyszenia „Jeden Świat” w Poznaniu, stowarzyszenie Ochronka „Franciszek” w Obornikach, Warsztatów Terapii Zajęciowej dla osób starszych
z niepełnosprawnościami w Murowanej Goślinie, Wolontariatu Kynologicznego w Obornikach oraz Stowarzyszenia „Park Dzieje” w Murowanej Goślinie.

 

W programie organizatorzy dodatkowo zaplanowali ciekawe i inspirujące warsztaty szkoleniowe.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ