Jesień w przedszkolu Ptyś

0
979

„Kiedy wrzesień, to już jesień, wtedy jabłek pełna kieszeń” w naszym przedszkolu przez cały tydzień 18.09-22.09 przygotowywaliśmy się na przyjście kolejnej pory roku. Codziennie mieliśmy nowe zadania, prace plastyczne, układy taneczne, nauka piosenki oraz szukanie oznak nadchodzącej jesieni. Pogoda nam dopisywała i codziennie mogliśmy podziwiać zmieniającą się przyrodę na własne oczy, na spacerach i podczas zabawy w przedszkolnym ogrodzie. 20 września grupa Przyrodników miała możliwość poznania pracy rolnika. Państwo Zborowscy pokazali nam na czym polega wybieranie ziemniaków i pozwolili nam pozbierać te, które pozostały na polu. Na koniec mieliśmy czas na odpoczynek i skosztowanie sparowanych ziemniaków z masłem i solą. Państwo Zborowscy nie zapomnieli o młodszych przedszkolakach, dla nich również były ziemniaczki, które zjedli ze smakiem na podwieczorek. Mamy nadzieję, że za rok też będziemy mogli odwiedzić ich gospodarstwo.

Tańcowała kolorowa jesień, w przenośni i dosłownie. Do przedszkola Ptyś 22 września przybyła Pani Jesień, ubrana w piękną kolorową suknię, na której miała zaczepione liście w barwach jesieni, a na głowie miała piękny wianek. Dzieci z grupy 6latków przygotowały na jej przyjście, krótki występ. Pani Jesień odwdzięczył się pięknym opowiadaniem o sobie, zagadkami oraz wspólnym śpiewem i tańcami, na koniec skosztowaliśmy owoców, które do nas przyniosła.

We wrześniu dzieci z naszego przedszkola przynosiły dary jesieni, które znalazły na rodzinnych spacerach, a na zajęciach powstały z nich dzieła sztuki 🙂 kasztanowe ludziki, liściaste skrzaty i wiele innych. Jak mowa o wrześniu to na myśl przychodzi owocowy dzień, który i w tym roku gościł w naszym przedszkolu. Dzieci przyniosły z domu swój ulubiony owoc, była ich cała sterta, a połączone ze sobą stworzyły przepyszną owocową sałatkę. Październik też szykuje dla nas niezapomniane atrakcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ