08-06-2018 JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM

0
1408

Ogólnopolska Akcja Czytania w Jednym Momencie JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM, organizowana jest od trzech lat przez czasopismo BIBLIOTEKA W SZKOLE. Skierowana jest głównie do uczniów czyli wszystkich młodych ludzi, którzy poprzez publiczne pokazanie się z książką, mają udowodnić, że, na przekór statystykom krzyczącym o niskim stanie czytelnictwa w naszym kraju, młodzi ludzie czytają.

 

Co roku akcja gromadzi ogromną liczbę czytelników, dwa lata temu liczba osób wspólnie czytających wynosiła 432 608, a w zeszłym roku czytało wspólnie 459 409 uczniów plus osoby spoza szkół (w sprawozdaniach liczbowych brano pod uwagę ilość uczniów z danej szkoły biorących udział w wydarzeniu).

W roku 2017 udało mi się zgromadzić na boisku sportowym ponad 1200 osób. Byli to uczniowie naszej szkoły podstawowej, dzieci z przedszkola „Bajeczka”, uczniowie gimnazjum, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy Urzędu Gminy, mieszkańcy naszej gminy.

Akcja polega na tym, żeby się spotkać na chwilę, przekazać coś swoją obecnością uwiecznioną na fotografiach i filmie (tutaj serdecznie dziękuję panu Adamowi Michcie, który zrobił wspaniały filmik i w tym roku również z nami będzie J), powiedzieć wszystkim JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM!, CZYTAMY!, ROKIETNICA CZYTA.

W zeszłym roku spotkaliśmy się rzeczywiście tylko na chwilę, gdyż pogoda zupełnie nie sprzyjała temu, by poczytać „na trawce”. Mam nadzieję, że w tym roku zostaniemy ze sobą dłużej.

 

Katarzyna Piechalak Szkoła Podstawowa Jana Brzechwy w Rokietnicy

 

8 CZERWCA, godz. 10.00, BOISKO SPORTOWE

przy ul. Szamotulskiej, Rokietnica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ