IV Ogólnopolski Turniej Karate WKF Rokietnica Cup już za nami…

0
1096

W sobotę 1 października 2016 roku przyjechało do Rokietnicy blisko 180 zawodników z 17 klubów karate z całej Polski. Udało się nam rozegrać 54 konkurencje, w tym także Kata Rodzinne. Sędzią Głównym zawodów był Pan Wiesław Grochowina – sędzia krajowy. Pod jego pieczą zawody zostały przeprowadzone na 5 tatami obsługiwanych łącznie przez 21 sędziów.
Swoją obecnością zaszczycili nas znakomici goście. Wśród nich znaleźli się Wójt Gminy Rokietnica Pan Bartosz Derech oraz Sekretarz Gminy Pani Danuta Potrawiak. Przez cały dzień intensywnych i satysfakcjonujących zmagań towarzyszył i wspierał nas również Prezes Rokietnickiego Ośrodka Sportu, Pan Jerzy Maciejewski, który gościł nas już po raz drugi na terenie swojego obiektu i jak zawsze był niezawodny – za co bardzo dziękujemy. Mieliśmy także przyjemność gościć  Panią Karolinę Nawrocką – dyrektor Szkoły Podstawowej w Rokietnicy, która dzielnie dopingowała swoich uczniów oraz zawodników. Honorowym gościem był także prezes Wielkopolskiego Związku Karate WKF – Pan Marek Pawlaczyk.  Wręczyli oni osobiście blisko 260 medali oraz 56 pucharów. Podczas turnieju na bieżąco prowadzona była klasyfikacja medalowa zawodników i adekwatna do tego punktacja. Największa ilość punktów gwarantowała tytuł najlepszego zawodnika oraz zawodniczki turnieju. Zwycięzcy klasyfikacji medalowej otrzymali puchary  Patrona Honorowego zawodów – Wójta Gminy Rokietnica Pana Bartosza Derecha.  Pierwszy tytuł oraz puchar wywalczył Maksymilian Brzuchalski – Sucholeskie Stowarzyszenie Sportowe Fighter. Natomiast najlepszą zawodniczką okazała się Julia Suszka z UKS „Błyskawica”. Należy zaznaczyć, że z UKS „Błyskawica” startowało 50 zawodników, zdobywając następujące medale w konkurencjach indywidualnych: 19 złotych, 33 srebrne i 25 brązowych oraz w konkurencjach drużynowych: 1 złoty, 3 srebrne oraz 2 brązowe. W krótkiej przerwie zawodów odbyła się bardzo emocjonująca loteria, w której główną nagrodą był rower  dofinansowany  przez Pana Adama Michtę. Inne fanty to deskorolka, plecaki, piłki do różnych dyscyplin sportowych, pulsometry – ufundowane między innymi przez firmę Decathlon ze Swadzimia. Główna nagroda trafiła do zawodnika  z klubu karate z Murowanej Gośliny – gratulujemy i życzymy bezpiecznego użytkowania roweru. Po tych atrakcjach wszyscy zawodnicy zostali poczęstowani pysznymi pączkami, które ufundował Pan Artur Lisiak, czyli „Cukiernia u Kamilka”.
Zawody przebiegały w bardzo sympatycznej atmosferze. Poza zawodnikami, trenerami oraz ich rodzinami na hali Rokietnickiego Ośrodka Sportu pojawili się również mieszkańcy Gminy Rokietnica, którzy także włączyli się w kibicowanie młodym sportowcom. Turniej okazał się więc nie tylko promocją dla naszej gminy, lecz także promocją sportu wśród naszych mieszkańców. Zawody pokazały, że karate może trenować każdy – zarówno dziecko, jak i dorosły. Zaangażowane mogą być całe rodziny, a dowodem na to jest konkurencja kata rodzinnego, w której wystartowały drużyny składające się z członków jednej rodziny.
Wielkie Gratulacje dla całego Teamu „Błyskawicy” i wielkie podziękowania dla rodziców za pomoc w przygotowaniu i organizacji naszego Turnieju! Dla nich turniej i związane z nim prace rozpoczęły się już dużo wcześniej. Dzięki ciężkiej pracy włożonej w zorganizowanie tak dużej imprezy sportowej możemy dziś mówić śmiało, że był to nasz kolejny sukces.
Oddzielne podziękowania kierujemy do naszego Patrona Turnieju Pana Bartosza Derecha – Wójta Gminy Rokietnica, naszych współorganizatorów – Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka oraz Starosty Poznańskiego Pana Jana Grabkowskiego, a także Pana Jerzego Maciejewskiego Prezesa ROS–u – niezastąpionego gospodarza obiektu. Dziękujemy także za wsparcie duchowe i nie tylko 🙂 naszym sympatykom i przyjaciołom: Pani Beacie Dukat, Panu Adamowi Nosal, Pani Katarzynie Kieliszek oraz Panu Arturowi Ligmanowskiemu. Podziękowania należą się  także wspaniałej ekipie Ochotniczej Straży Pożarnej za pomoc przy zabezpieczeniu zawodów.  Turniej nasz nie odbyłby się bez pomocy naszych sponsorów – dziękujemy za wsparcie:
•    „Gotowe Spółki” – Zbigniew Biliński – Poznań
•    „Eurofins Agroscience Services” – Krzysztof Rózalski – Kaźmierz
•    „Decathlon” – Swadzim
•    „Rower Trend.pl” – Pan Adam Michta – Rokietnica
•    „Cukiernia u Kamilka” – Pan Artur Lisiak – Rokietnica
•    „Kwiaciarnia” – Państwo  Agata i Marek Jaszczuk – Rokietnica
•    „DELIKATESY 34” – Pan Grzegorz Wojciechowski i Sebastian Zysnarski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ