I ROSbieg Niepodległości w Rokietnicy

0
953

Stowarzyszenie Rokietnica Biega

1ROSbieg Niepodległości

Tegoroczne obchody Dnia Niepodległości w Rokietnicy wzbogacone zostały o bieg uliczny na 10 km, który przyciągnął wielu biegaczy spoza naszej gminy, ba! nawet spoza Wielkopolski.

Równo o godzinie 11.11 spod hali ROS na ul. Szamotulskiej wystartowało prawie 300 uczestników pierwszego ROSbiegu Niepodległości, który – miejmy nadzieję – wpisze się w tradycję świętowania 11 listopada. Idea organizacji „własnego” biegu w Rokietnicy zrodziła się wśród biegaczy amatorów, zapaleńców, którzy dwa lata temu założyli Stowarzyszenie Rokietnica Biega. Pomysł dojrzewał prawie rok, a realizację rozpoczęliśmy na wiosnę 2017 r. Bez wsparcia gminy Rokietnica i Rokietnickiego Ośrodku Sportu nie stanęlibyśmy na wysokości zadania w listopadzie, a bardzo dobra współpraca z Gminą i innymi jednostkami jej podległymi napędzała tempo naszych przygotowań.

Nie zamawialiśmy pogody na dzień zawodów, bo wierzyliśmy, że nawet ta niesprzyjająca nie zrazi zapisanych na bieg do przyjazdu. Ponadto mieliśmy dzięki uprzejmości ROS-u do dyspozycji halę sportową, gdzie wszyscy uczestnicy, kibice i organizatorzy mogli schronić się w razie deszczu. Na trasie zawodnicy mogli doświadczyć zarówno słońca, jak i deszczu, więc hala była jak znalazł.

Pierwszy mężczyzna pojawił się na mecie po 34 minutach, a pierwsza kobieta 7 minut później. Czasy, jakie osiągnęli czołowi zawodnicy są wyjątkowo dobre, co oznacza, że do walki o podium stanęli naprawdę doświadczeni biegacze oraz że trasa przygotowana przez nas była płaska i zachęcała do rozpędzenia się.

Wszystkie wyniki można przeczytać na stronie firmy dokonującej pomiaru czasu www.foxter-sport w zakładce 1ROSbieg Niepodległości-wyniki.

Na każdego uczestnika biegu w hali czekał ciepły posiłek (zupa Rumpuć) oraz placki upieczone przez biegaczy dla biegaczy. Uroczystą dekorację zakończyliśmy losowaniem szeregu nagród od naszych sponsorów, które uszczęśliwiły również tych uczestników biegu, którzy nie znaleźli się na podium.

Podniosłą atmosferę świętowania Dnia Niepodległości urozmaiciły opowieści historyczne odświętnie i równie historycznie ubranego ułana, pana Michała Andrzejaka oraz wspólne odśpiewanie hymnu wraz z Amelką Kurantowicz, której śpiew acapella rozniósł się po centrum Rokietnicy.

Jako organizatorzy 1 ROSbiegu Niepodległości chcielibyśmy podziękować wszystkim sponsorom za pomoc, zaangażowanie oraz wsparcie. Bez zrozumienia dla społecznej inicjatywy oraz chęci dzielenia się swoim dorobkiem nie byłoby idei dobroczynności. Doceniamy każdy gest, a przy organizacji ROSbiegu było ich naprawdę dużo!

Do grona sponsorów należą:

ROS, Restauracja Pod Gruszą, WAAB, CTS, Akademia Bilardowa Radosław Babica, Kancelaria Prawna Sabina Ociepa-Mendel, DEA Instytut Piękna, Cukiernia u Kamilka, Dandelion Studio Pole Dance, PUK, Rosa- Nova, Sklep Bartoszak Biegi

Nie mniej ważne wsparcie otrzymaliśmy od Policji (KM Tarnowo Podgórne i posterunek Rokietnica), Straży Pożarnej, sołtysa Józefa Fudali oraz Ryszarda Lubki. Bez osobistego zaangażowania wicewójta Gminy Rokietnicy Arkadiusza Kłapińskiego oraz dużego wsparcia ze strony wójta Bartosza Derecha, Działu Promocji Gminy jaki prezesa ROS-u Jerzego Maciejewskiego nasz ROSbieg Niepodległości nie otrzymałby tak pozytywnych komentarzy od samych jego uczestników.

Wreszcie nie można zapomnieć o wolontariuszach, którzy przezwyciężyli trudy pogody stojąc na trasie oraz o przemiłym gronie pomocnych młodych harcerek ze szczepu Zielona Szóstka, Drużyna Dziupla.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

 

Sabina Ociepa

Stowarzyszenie Rokietnica Biega

ZOSTAW ODPOWIEDŹ