„Grudniowe wydarzenia w Mrowinie”

0
1114

Grudniowym zwyczajem naszej szkoły jest organizowanie przedstawienia Jasełkowego w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną. W tym roku przygotowali je uczniowie klasy IIIa i IIIb. Piękna dekoracja sali gimnastycznej wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali  zdolni, mali aktorzy i wokaliści pod czujnym okiem p. Anny Skwarek oraz wychowawców klas p. Danuty Gortat i p. Marioli Stachowiak. Pani dyrektor oraz zaproszeni goście złożyli życzenia wszystkim zebranym uczniom, rodzicom i nauczycielom. Następnie w salach odbyły się wigilie klasowe z wychowawcami. W rodzinnej atmosferze nastąpiło dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń.

 

Szkoła Podstawowa w Mrowinie już kolejny rok współpracuje z Fundacją pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. W październiku uczestniczyliśmy w akcji „Kup Pan Szczotkę”. Przyłączyliśmy się do zbierania szczoteczek i past do zębów, które trafiły do szkół i przedszkoli misyjnych w Afryce.

W grudniu z pomocą wolontariuszy z Napachania zbieraliśmy środki opatrunkowe w akcji „Opatrunek na ratunek”. Zebrane środki trafiły do misyjnych przychodni i szpitali, gdzie  zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Brakuje tam dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. W grudniowej akcji udało się zgromadzić ponad 4 kg środków opatrunkowych.

 

szkolny koordynator akcji Anna Skwarek

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ