FURIA wicemistrzem World Dance Championship WADF Liberec.

0
1283

U schyłku kończącego się 2018 roku chciałbym podzielić się efektami całorocznych treningów w Szkole Ruchu i Tańca KONTRAST, do której uczęszczam od szóstego roku życia. Od 8 lat jestem w grupie reprezentacyjnej tej szkoły pn. FURIA.Jest to mini formacja w skład, której wchodzi 7 dziewczyn w kat. wiekowej 12-15lat. Rezultatem cotygodniowych kilkugodzinnych treningów w szkole oraz obozów i warsztatów szkoleniowych są liczne osiągnięcia na turniejach, festiwalach czy mistrzostwach. Ukoronowaniem tegorocznych występów był udział w mistrzostwach świata w tańcu nowoczesnym World Dance Championship WADF Liberec w dniu 18.11.2018R.gdzie w tańcu HIP-HOP wywalczyłyśmy wicemistrzostwo.  

Jest to dla nas ogromna satysfakcja, bo w World Dance Championship WADF Liberec 2018 brało udział ponad 9,5 tys.tancerzy z ponad dwudziestu krajów, o czym można było przeczytać m.in. w Głosie Wielkopolskim w dniu 21 listopada w artykule „Taniec nowoczesny: 10 medali Wielkopolan na mistrzostwach świata w Libercu”.


Być uczniem trzech szkół jednocześnie(Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy, Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia w Poznaniu i SRT w Obornikach) jest nie lada wyzwaniem, nie tylko dla mnie, ale i dla rodziców, którzy pomagają mi w przemieszczeniu się z jednej szkoły do drugiej, jeżeli dojazd autobusem jest niemożliwy (ze względu na ograniczony czas). Do tego dochodzą sprawy finansowe. Ale jeżeli kocha się taniec i muzykę to wszystko jest do pokonania.Słowa podziękowania kieruję do rodziców, trenerów:Kasi i Mateusza oraz koleżanek z grupy FURIA. 

Marysia Gicala

ZOSTAW ODPOWIEDŹ