Festyn Rodzinny w Mrowinie

0
2438

W dniu 9 czerwca 2018 na placu zabaw Karamba  w Mrowinie odbył się Festyn Rodzinny. Była to wspólna inicjatywa Rady Rodziców Przedszkola z Cerekwicy, Mrowina i Napachania, Radnego Ryszarda Lubki oraz Sołectwa Mrowino-Cerekwica. W roli konferansjera całej zabawy wystąpiła p. Anna Talarowska z przedszkola w Mrowinie a oprawę muzyczną podczas całego festynu zapewniła nam pani Halina Błoch.

W tym dniu świętowaliśmy przede wszystkim Dzień Dziecka, ale była to także okazja do złożenia życzeń dla Mamy i Taty. Stąd głównym wydarzeniem tego spotkania były występy naszych przedszkolaków. Specjalnie na ten dzień każda z grup: Smerfy (Cerekwica), Żabki  (Napachanie), Motyle (Mrowino), Leśne Duszki (Napachanie), Pszczółki (Mrowino), Biedronki (Mrowino), Krasnoludki (Napachanie), Mrówki (Mrowino) przygotowała swój repertuar.  Było zabawnie, pięknie i wzruszająco.

Nie lada niespodziankę sprawiły nam Panie z przedszkoli wykonując rewelacyjny układ taneczny a następnie zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Jednak profesjonalizm Pań nieco onieśmielił nasze mamy, za to na dzieciaki można było liczyć.

W trakcie trwania festynu odbyło się też kilka konkursów. Jednym z nich był konkurs zorganizowany przez p. Lubkę dla „starszych dzieci”. Zadaniem panów w wieku ‘18+’ było w jak najszybszym czasie przejechać zabytkowym rowerem wyznaczoną trasę. Zadanie nie było wcale takie łatwe, a zmagania uczestników oceniało specjalnie wybrane jury. Każdy z zawodników, który odważył się na taki występ otrzymał nagrodę ufundowaną przez Pana Lubkę.

Kolejny konkurs prowadzony przez p. Małgorzatę Żebrowską i p. Ryszarda Lubkę skierowany był dla dzieci. Tym razem zadaniem było rozwiązanie krzyżówki związanej z turystyką rowerową i bezpieczeństwem na drodze. Dzieci znakomicie poradziły sobie z tym tematem, w nagrodę otrzymując upominki od p. Lubki.

Pani Anna Talarowska oraz Pani Sylwia Ciborska zorganizowały sportowe potyczki dla wszystkich chętnych dzieci. Każdy kto spróbował swoich sił w przygotowanych konkurencjach mógł liczyć na nagrody. Do konkursu zaprosiliśmy także mamy. Zadanie było łatwe – kto najdłuższej będzie skakał na skakance ten wygrywa. Co było nagrodą? Po takim wysiłku panie, które wygrały zostały nagrodzone pysznymi frytkami.

Ponadto w trakcie trwania festynu dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji, jakie w tym dniu były dla nich zorganizowane. U Pani Olimpii Dębickiej można było eksperymentować, na każdego czekały koktajle z suchym lodem czy bańki mydlane.

Wolontariat ze Szkoły Podstawowej w Mrowinie „Lepsze Jutro” i Napachaniu „Pomagam” poprowadził kącik zabaw dla dzieci z puzzlami, kolorowankami i zagadkami. Dziewczyny pod czujnym okiem pani Sylwii Zabrockiej chętnie angażowały się również w pomoc przy kiermaszu książek i paczek „niespodzianek”, za co Wam serdecznie dziękujemy.

Festyn w Mrowinie odwiedziły także animatorki z firmy Bricks 4 Kidz z Poznania. Warsztaty z klockami Lego cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno przedszkolaków, jak i dzieci szkolnych.

Jak na festyn przystało nie zabrakło dmuchańców, które w tym roku przygotowała dla nas firma NANA Anna Dankowska. Tam ciągle było głośno i wesoło.

Na twarzach dzieci malował się nie tylko uśmiech. Panie z przedszkola za pomocą kredek do malowania twarzy potrafiły wyczarować wszystko o czym zamarzyły sobie dzieci. Tak wymalowane mogły ruszyć w przejażdżkę cygańskim wozem, choć na taką atrakcję w kolejce czekały nie tylko dzieci.

 

Pogoda nam dopisała, było ciepło jak w tropikach a dla spragnionych deszczu nasi Strażacy z Mrowina urządzili małą ulewę.

Ostatnim punktem naszego programu był pokaz Zumby i zabawy taneczne z p. Magdą Andrzejewską. Gorący rokc’n’roll porwał do tańca nie tylko dzieci ale i mamy podziwiające występ swoich pociech.

Jesteśmy wdzięczni Ryszardowi Lubce za pomoc i przygotowanie festynu nie tylko pod kątem zaplecza technicznego, ale także osobistego zaangażowania podczas imprezy. Serdeczne podziękowania składamy również firmom i rodzicom, dzięki którym mogliśmy zorganizować sprzedaż paczek niespodzianek oraz nagrodzić dzieci w konkursach sportowych, warsztatach eksperymentalnych oraz zabawach ze Szkolnym Kołem Wolontariatu. A są to:

 • Firma Herlitz Sp. z o. o. z Baranowa
 • Firma The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp.z o.o. z Sadów k. Poznania
 • Księgarnia “Literka” z Rokietnicy
 • Sklep “Delikatesy 34” z Rokietnicy
 • Sklep „Domino Zabawki” z Kiekrza
 • Sklep “Juppi!” z Rokietnicy
 • Sklep „Kreatywek” z Rokietnicy
 • Sklep wielobranżowy Gadecki Waldemar z Rokietnicy
 • Sławomir Ostrowski
 • Rodzice

Podczas całego festynu gościli nas:

 • Cukiernia „U Kamilka” z Rokietnicy
 • Restauracja „Pod Gruszą” z Rokietnicy

Byli z nami:

 • Katarzyna Ruta z watą cukrową i kolorowymi balonami
 • Rodzice z domowym ciastem, kawą i herbatą

Serdeczne podziękowania składamy Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i prowadzeniu  festynu. Dziękujemy!!!

 

Rada Rodziców Przedszkola

Cerekwica, Mrowino, Napachanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ