Festyn parafialny „Wakacje z Bogiem”

0
683

Jak co roku, niedzielne popołudnie czerwcowe staje się „głośnym” popołudniem w centrum Kiekrza.

W tym roku, 17 czerwca odbył się festyn parafialny „Wakacje z Bogiem” w parafii pw. Św. Michała Archanioła i Wniebowzięcia NMP w Poznaniu-Kiekrzu.

O godzinie 15 ksiądz Jarosław – wikariusz parafii uroczyście rozpoczął świętowanie i życzył wszystkim wspaniałej zabawy. Zaraz po rozpoczęciu na scenie pojawił się gość specjalny festynu – zespół KIDS GOSPEL JOY, który radośnie rozśpiewał licznie już przybyłych parafian i gości. Następnie Wiktoria Gawron przypomniała wszystkim kilka piosenek anglojęzycznych.

Orkiestry dętej z Rokietnicy nie trzeba reklamować, gdyż jest jakością samą w sobie. I tym razem pokazała poziom i muzykalność, grając liczne przeboje muzyki filmowej i rozrywkowej.

Po godzinie 17 na scenie pojawił się parafialny chórek dziecięcy, który z naturalną dziecięcą radością wykonał kilka piosenek religijnych, włączając w śpiew również uczestników festynu. Na koniec usłyszeliśmy parafialny zespół młodzieżowy. Moc brzmienia i powiew młodości porwał wszystkich i również śpiewali niemal wszyscy.

O każdej pełnej godzinie losowano nagrody spośród zakupionych przez uczestników losów. Loteria to stały punkt programu na festynie w Kiekrzu. Wszelkie nagrody i fanty pochodzą od licznych sponsorów, którzy decydują się wspomóc inicjatywę dofinansowania wakacji dla dzieci. Wsparcie uzyskaliśmy również od Gminy Rokietnica. Za wszystkie dary wszystkim sponsorom składamy serdeczne podziękowania.

Podczas festynu można było skorzystać również z małej gastronomii, gdzie serwowano m.in. pyszną grochówkę, kaszankę, kiełbaski, placki, drożdżówki, itp.

Poza tym, wokół było mnóstwo atrakcji dla dzieci – dmuchany zamek, przejażdżki na kucyku, stoisko z zabawkami, koło fortuny, stoisko z rękodziełami wolontariuszy ze szkolnego koła CARITAS i wiele innych.

Przyjechali również strażacy, którzy z wielką cierpliwością pokazywali i opisywali ciekawskim oprzyrządowanie wozu strażackiego.

Zapraszamy za rok.

Akcja Katolicka – Kiekrz

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ