Dzień Strażaka w OSP Mrowino

0
1284

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Strażaka druhowie z OSP Mrowino na pewno będą długo wspominać. Obfitował on w rożne ważne dla naszej jednostki wydarzenia. Świętowanie rozpoczęliśmy tradycyjnie dzień wcześniej – Drzwiami Otwartymi, następnego dnia nasza delegacja wybrała się do Karolina pod Warszawą na Gale Finałową konkursu Floriany 2017, by późnym wieczorem dowiedzieć się o kolejnym zwycięstwie, tym razem w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego Strażak Roku 2017 w kategorii Jednostki OSP na terenie Poznania i powiatu poznańskiego.

 

Drzwi Otwarte

Z  okazji przypadającego 4 maja Międzynarodowego Dnia Strażaka, w dniu 03.05.2017 r. o godz. 11:00 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Cerekwicy została odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji strażaków z całej parafii. Uczestniczyli w niej druhowie z OSP Przybroda oraz OSP Mrowino. Po zakończonej Eucharystii Ks. Proboszcz Marek Tarło-Jawtok pobłogosławił zaparkowane przed kościołem wozy strażackie.

Popołudniu od godz. 14.30 drzwi remizy zostały otwarte dla zwiedzających. Na licznie przybyłych gości czekały różne atrakcje i pokazy przygotowane w tym roku również przez naszą Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Odbyły się pokazy ratownictwa medycznego, prezentacje wyposażenia do przenoszenia owadów błonkoskrzydłych oraz sprzętu strażackiego. Każdy kto tego dnia odwiedził naszą remizę mógł usiąść za kierownicą jednego z wozów strażackich, ubrać mundur strażacki, założyć hełm i poczuć się jak jeden z nas. Jak zwykle dużą popularnością cieszyło się wejście na syrenę strażacką, jednak w tym roku przygotowaliśmy dla odważnych sporą niespodziankę. Z samego szczytu syreny można było nie tylko zejść po drabinie, ale również i zjechać po linach. Tradycyjnie czas urozmaicały zabawy związane z tematyką strażacką. Na dzieci czekało malowanie twarzy, a na wszystkich słodki poczęstunek.

 

Zwycięstwo w konkursie FLORIANY 2017!

Dzień po zorganizowaniu Drzwi Otwartych tj. 04.05.2017 r. w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca im. Tadeusza Sygietyńskiego MAZOWSZE w Karolinie odbyła się Gala Finałowa I Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów – FLORIANY 2017.

Z wielką radością pragniemy poinformować, że w kategorii „Aktywizowanie seniorów i współpraca pokoleń” zwycięzcą została nasza jednostka OSP Mrowino!

Nasi przedstawiciele odebrali statuetkę m.in. z rąk Waldemara Pawlaka, prezesa  Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i przewodniczącego Kapituły Konkursu FLORIANY.  Jesteśmy dumni z otrzymanej prestiżowej statuetki  FLORIANA. Warto dodać, że do Konkursu zgłoszono prawie 400 różnych inicjatyw z całej Polski, z których wybrano zwycięzców w 12 kategoriach. Z Województwa Wielkopolskiego wyróżnione nagrodą zostały tylko 3 jednostki (w tym OSP Mrowino) oraz dwóch najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców. Gratulujemy zwycięzcom w innych kategoriach, jak również wszystkim nominowanym. Dziękujemy Stowarzyszeniu Pod Kasztanem, bez którego z pewnością nie byłoby tego sukcesu. Mamy nadzieję, że to początek naszej dalszej współpracy międzypokoleniowej.

 

Sukces w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego

Późnym wieczorem 04.05.2017 r. zakończyło się również głosowanie w plebiscycie organizowanym przez Głos Wielkopolski Strażak Roku 2017. Mamy zaszczyt poinformować, iż nasza jednostka zajęła I miejsce w kategorii Jednostki OSP na terenie Poznania i powiatu poznańskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które oddały swój głos właśnie na naszą jednostkę!

 

 

Zdobyte nagrody, zarówno te ogólnopolskie, jak i te lokalne, jak również i Wasza obecność podczas Drzwi Otwartych sprawiły nam ogromną radość i dały wiele powodów do dumy. Cieszymy się, że to co robimy jest zauważalne i doceniane.

Wszystkie zdobyte tytuły i wyróżnienia mobilizują nas do jeszcze większej pracy i zaangażowania w działalność OSP, w myśl hasła „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”

 

Więcej informacji na stronie www.osp-mrowino.pl oraz na Facebooku OSP Mrowino

 

 

MM & MM

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ