„DZIEŃ SENIORA” w sołectwie Mrowino – Cerekwica

0
2151
SONY DSC

26.02.2017 r. to już po raz IX zaprosiłam naszych najstarszych mieszkańców na uroczystość „DZIEŃ SENIORA” w sołectwie Mrowino – Cerekwica. Uroczystość to zawsze rozpoczyna się Mszą św. w Cerekwicy. Następnie udajemy się do Restauracji „Przystań” w Mrowinie na gorący i smaczny obiad. W programie tej uroczystości mamy ciekawy program artystyczne. Mieliśmy przyjemność delektować się śpiewem chóru „ROTONDO” pod kierunkiem dyrygenta i kierownika muzycznego Pani Natalii Sobkowiak. Wspaniale śpiewała dla naszych seniorów Wiktoria Gawron a Piotrek Kortus dał koncert na akordeonie guzikowym. Do wspólnego śpiewu zachęcał chór Stowarzyszenia „Pod Kasztanem”. Hitem natomiast była inscenizacja naszych „BAJTLÓW” – dzieci z przedszkola w Mrowinie. Wspólnie z dziećmi przedstawienie dla seniorów przygotowały:
– Pani Jonanna KrigerBronowicka
– Pani
Lucyna Maćkowiak
Po dobrej kawie i drożdżówce chętnie goście ruszyli do tańca, a przygrywał nam niesamowita Halina Błoch. Serdecznie dziękuję gościom, którzy przybyli na uroczystość t.j.
– Panu Wójtowi Bartoszowi Derechowi
– Panu
V-ce Wójtowi Arkadiuszowi Klapińskiemu
– Pani
Sekretarz Gminy – Danucie Potrawiak
– Kanclerzowi
AWD – Andrzejowi Deckret
– Pani
Dyr. GOK – Teresie Wieczorek
– Panu
Kier. OPS – Rafałowi Michalskiemu
– Przedstawicielom
Stowarzyszeń Eli Przybyszewskiej PSP
– Zenkowi
Florczak – Służby mundurowe
Dziękuję Członkom Rady Sołeckiej i wszystkim przyjaciołom sołectwa a Panu Romkowi Kałużnemu właścicielowi restauracji „Przystań” za przygotowanie lokalu i wspaniałe potrawy oraz Panu Piotrowi Łakomy piekarnia w Rokietnicy za słodkie jak pychotka „szneki z glancem”.
Jestem pewna, że na kolejne uroczystości „Dzień Seniora” również będzie udana jak dzisiaj. Do zobaczenia za rok.
Sołtys Róża Lubka

Zdjęcia z zasobów organizatora.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ