Dzień Seniora, w Sołectwie Mrowino – Cerekwica

0
2306
SONY DSC

 

Tradycyjny już po raz 10 – ty Dzień Seniora,
w Sołectwie Mrowino – Cerekwica

 

Na dzień 04.02.2018r. (niedziela) Pani Sołtys Róża Lubka wraz z Radą Sołecką i Radnym Ryszardem Lubka zaprosiła seniorów na tradycyjną uroczystość dedykowaną właśnie najstarszym mieszkańcom naszych miejscowości. Patronat honorowy tej uroczystości objął Pan Bartosz Derech Wójt Gminy Rokietnica. Organizatorzy, a szczególnie autor programu tej uroczystości Ryszard Lubka, zaprosił gości na uroczystą   Mszę Św. w kościele parafialnym
w Cerekwicy.

Udział w tej części uroczystości wzięło wielu zaproszonych gości. Szczególnym elementem liturgii nabożeństwa był występ zespołu wokalnego Stowarzyszenia  „Pod Kasztanem”.

Zespół  ten pod kierunkiem Pani Halinki Błoch przygotował i wykonał w naszym kościele bardzo piękne i wzruszające pieśni. Również podczas Mszy Św. usłyszeliśmy w kazaniu ks. dr Marka Tarło – Jawtok proboszcza naszej parafii wiele miłych słów kierowanych do i o seniorach.

Po Mszy Św. goście udali się do Restauracji „Przystań” w Mrowinie. Powitania naszych seniorów oraz zaproszonych gości w osobach:

– Pan Bartosz Derech – Wójt Gminy Rokietnica,

– Pan Arkadiusz Klapiński – V-ce Wójt Gminy Rokietnica,

– Pani Danuta Potrawiak – Sekretarz Gminy w Rokietnicy,

– Pani Teresa Wieczorek – Dyr. Gminnego Ośrodka Kultury,

– Pani Monika Jackowiak – Kier. Urzędu Stanu Cywilnego,

– Pan dr Andrzej Deckert wraz z małżonką  Mirosławą – twórcy Akademii Wieku Dostojnego,

– Pan Piotr Hałas – Przewodniczący Komisji Budżetu Rady Gminy Rokietnica,

– Pan Zenon Florczak – Przewodniczący Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Służb Mundurowych,

– Pan Marek Goraj – Prezes Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinie,

– Pan Leszek Małyszka – Naczelnik Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinie

dokonał prowadzący uroczystość  Radny Ryszard Lubka. Oczywiście nie zabrakło życzeń ze strony Pana Wójta, który na zakończenie swojego wystąpienia wzniósł toast za zdrowie naszych seniorów. Następnie głos zabrał dr Andrzej Deckert, który obok złożonych życzeń odniósł się do okazywania godności i szacunku seniorom. Prowadzący Ryszard Lubka przekazał gościom również życzenia wszelkiej pomyślności od Pani Małgorzaty Łopatka dyr. Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Napachanie – Mrowino. Po wystąpieniach gości rozpoczął się koncert w wykonaniu Rokietnickiej Orkiestry Dętej pod kierunkiem Pana Zbyszka Starosty. Przez prawie 40 min mieliśmy okazje wysłuchać niesamowity koncert a szczególnie ciekawe było włączenie uczestników do rytmiki utworów orkiestry.

Była wspólna modlitwa, interesujący koncert a teraz czas na obiad. Załoga restauracji „Przystań” miała co robić bo na tę uroczystość przybyła rekordowa ilość osób 205. Prowadzący uroczystość przypominał 1-wszą taką uroczystość, którą zorganizowaliśmy w 2008 roku. Wówczas wzięło w niej udział 78 osób a  odbyła się ona w Klubie Sołeckim. Pan Ryszard przypominał, że w 2007r. ilość mieszkańców w naszym sołectwie wynosiła 1059 osób a na koniec 2017r. mamy wzrost o 108 % i aktualnie mamy 2191 mieszkańców. Po wyjątkowo smacznym obiedzie rozpoczął się kolejny punkt programu uroczystości. Zespół wokalny Stowarzyszenia „Pod Kasztanem” wykonał wiązankę utworów rozrywkowych jakie chętnie słuchamy w okresie karnawałowym. Zespół za swój występ otrzymał gromkie brawa i bisował. Oczywiście czas na kawę a do kawy coś słodkiego. Pani Sołtys i Pan V-ce Wójt Arkadiusz Klapiński wnoszą na sale bardzo bogato zdobiony 20 kilogramowy tort, który został wykonany w Cukierni Pana Artura Lisiaka „U Kamilka”. Tort wykonany w trzech smakach błyskawicznie zniknął ze stołu. Na koniec tej uroczystości goście mogli  zabawić się  a do tańca przygrywała Pani Halinka Błoch.

Przygotowanie takiej uroczystości to ogromny wysiłek, i możliwy jedynie wtedy gdy uczestniczą w nim naprawdę zaangażowane osoby. Pragnę w tym miejscu podziękować Radzie Sołeckiej i radnemu Ryszardowi Lubka.

Dziękuję również ks. proboszczowi parafii Cerekwica dr Marek Tarło – Jawtok,  Państwu Urszuli i Romanowi  Kałużny, Panu Rafałowi Michalskiemu kierownikowi Ośrodka Pomocy Społecznej, Panu Arturowi Lisiak – cukiernia KAMILEK, Panu Zbyszkowi Staroście –Orkiestra Dęta, Panu Bogdanowi Nowaczyk – Prezes Stowarzyszenia Pod Kasztanem.

 

Sołtys Róża Lubka

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ