Dzień Seniora w Rokietnicy

0
973

Tradycyjnie co roku dla  Seniorów naszej miejscowości, organizujemy spotkanie. Tak też się stało w tym roku, w sobotę 22 kwietnia 2017 Sołtys i Rada Sołecka w Rokietnicy   zorganizowali spotkanie Seniorów naszej miejscowości. Odbyło się ono w Gimnazjum w Rokietnicy, gdzie wszystkich przybywających seniorów witała Rokietnicka Orkiestra Dęta grając swoje najładniejsze przeboje. Naszych zacnych gości przywitał P. Zbyszek Starosta , Sołtys Józef Fudala, Proboszcz Tadeusz Lorek oraz wice Wójt Arkadiusz Klapiński. W  miłej atmosferze przy kawie i słodkościach nasi seniorzy mogli obejrzeć występy dzieci z Przedszkola Bajeczka. Niektórym zakręciła się łezka, ponieważ często to ich wnukowie brali udział w występach. Kolejną atrakcją były występy solistek Wiktorii Gawron , Majki Olszowiec oraz Amelki Kurnatowicz. Śpiewały również polskie przeboje, dlatego można było sobie trochę  ponucić.

Następnie Policja z naszego Rewiru przygotowała prelekcję na temat zagrożeń czyhających na seniorów ze strony sprytnych złodziei . Były również atrakcje w postaci drobnych przydatnych upominków przygotowanych przez policję dla wszystkich seniorów . Ci, którzy bardziej przysłuchali się przedstawionym zagadnieniom i prawidłowo odpowiedzieli na zadawane pytania, zostali nagrodzeni dodatkowymi upominkami. Spotkanie zakończył

  1. Dariusz Kosicki trener Nordic Walking , który przedstawił zalety chodzenia z kijkami, propagował zdrowy tryb życia, który wpływa korzystnie na jego wydłużenie.

Atmosfera była naprawdę miła i sympatyczna, seniorzy może nie mieli tak dużo czasu na rozmowy, ale występy wnuków, na pewno dały im dużo satysfakcji i zadowolenia.

Wszystkim Seniorom życzymy dużo zdrowia, abyśmy mogli spotkać się w przyszłym roku.

 

Sołtys i Rada Sołecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ