Dzień Seniora w Rokietnicy

0
1427

Dzień Seniora w Rokietnicy

28 kwietnia 2018 r., w auli byłego gimnazjum, odbyło się spotkanie z seniorami Sołectwa Rokietnica, organizowane przez sołtysa i radę sołecką. Bardzo cieszy organizatorów, że mimo różnych obowiązków seniorzy przyjęli zaproszenie i postanowili spędzić to sobotnie popołudnie inaczej niż dotychczas.

Witając gości sołtys Józef Fudala zaznaczył, że nieprzypadkowo na to spotkanie została wybrana najpiękniejsza pora roku – wiosna. Dla ludzi spod znaku „jesieni” życia wiosenne barwy tego dnia były bowiem najpiękniejszym tłem dla rozmów i wielu chwil wzruszeń.

Przyjemnym akcentem była artystyczna prezentacja przygotowana przez przedszkolaków z „Bajeczki”. W trakcie obiadu podawanego przez Restaurację „Pod Gruszą” muzyczny akompaniament zapewniał Pan Jerzy Wiśniewski. W radosnym nastroju seniorzy spędzali miłe chwile, kwietnym dodatkiem była zaś czekająca na każdego z nich różyczka. Później odbyły się wspólne śpiewy, a piosenka „Jedzie pociąg z daleka” poderwała nawet wielu z krzeseł do korowodu wokół Sali. Humory dopisywały tym bardziej, że towarzysząca muzyka i przyjazne rytmy, będąc okazją do wspomnień,  przenosiły czule w świat młodości.

Zwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie seniorów przed budynkiem szkoły. Jego autor – Adam Michta, wraz z koordynatorką projektu Rokietnickiego Archiwum Cyfrowego,  zaapelował do mieszańców gminy Rokietnica o udostępnienie starych dokumentów i zdjęć. Właśnie seniorzy mogą być bowiem w tym temacie bardzo pomocni.

Serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu wydarzenia:

  • Panu Bartoszowi Derechowi, wójtowi gminy Rokietnica za obecność i serdeczne słowa skierowane do seniorów;
  • Pani Danucie Potrawiak, sekretarz gminy i paniom z Referatu Organizacyjnego i Promocji UG Rokietnica;
  • Pani Emilii Świst dyrektor Przedszkola „Bajeczka”, małym wykonawcom i ich wychowawczyni;
  • Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Rokietnicy za udostepnienie auli;
  • Pani Edycie Bręczewskiej, starszej sierżant, reprezentującej Posterunek Policji w Rokietnicy, gotowej udzielić wyjaśnień na pytania zgłaszane przez seniorów;

Dziękuję także tym wszystkim, których nie wymieniłem, a wnieśli jakikolwiek wkład w przygotowanie i uświetnienie Dnia Seniora.

Życzę wielu udanych, następnych spotkań.

Sołtys Józef Fudala

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ