Drodzy Czytelnicy, Szanowni Mieszkańcy!

0
2736

w ramach akcji #zostańwdomu „Rokickie Wiadomości” przeniosły się na ten czas do sfery online.

Minął miesiąc od naszego ostatniego spotkania i chyba nikt z nas nie spodziewał się, że następny numer może się nie ukazać w wersji papierowej. Wynika to przede wszystkim  z rozwoju sytuacji na rynku w związku z epidemią koronawirusa, a zatem ze znacznego ograniczenia liczby punktów dystrybucji naszej gazety na terenie gminy. Dlatego wszystkich tych, dla których nasza gazeta jest ważna, zachęcam tym razem do przeczytania zebranych materiałów w wydaniu cyfrowym.

Nadeszła długo wyczekiwanawiosna. To okres, który wyrywa nas z zimowej hibernacji  i wprowadza w czas zmiany i nadziei. Ten czas to nie tylko bardziej uśmiechnięci na ulicach ludzie, to moment, gdzie  właśnie u większości z nas pojawia się nadzieja na lepszy czas.  Tym razem również pojawiło się „Coś”, co spowodowało, że w naszym życiu ale i  w najbliższym otoczeniu nastąpiło sporo zmian… . Ale  nie takich, które sobie wymarzyliśmy, myślę również,  że nie takie mieliśmy plany, po prostu nie tak miało być… .       To podstępny, sprytny  Wirus SARS-CoV-2 wdarł się w nasze życie i narobił wiele zamieszania i zmusił wielu z nas do zmiany planów.                                                                                                                                  

Odwołane koncerty, wydarzenia i podróże, nieczynne sklepy, restauracje, kina, teatry, wszystko to przytłacza. Na ulicach zrobiło się pusto, a my siedzimy w domach. Teraz to dom  jest azylem, w którym każdy powinien pozostać.    Rosnąca ilość przypadków osób zarażonych koronawirusem COVID-19 w Polsce stanowi wyzwanie, któremu wszyscy wspólnie musimy podołać. Wszelkie te zalecenia i porady mają nam pomóc w zminimalizowaniu ryzyka zarażeniem się i przeniesieniem wirusa na inne osoby.Nie należy lekceważyć zaistniałej sytuacji. Specyfika działania tego wirusa polega na tym, że nie mając objawów jego wystąpienia, możemy nadal zarażać innych. Na koronawirus COVID-19 szczególnie podatne są osoby starsze.Sytuacja, przed jaką stanęliśmy jest sprawdzianem nie tylko  naszej solidarności ale  i odpowiedzialności społecznej. Pamiętajmy zatem o seniorach, którzy ten czas mogą chcieć spędzić w domach, o naszych rodzicach, sąsiadach i w miarę możliwości zaoferujmy im pomoc.                                                                                                                               Kochani,  ciężkie dni przychodzą chyba zawsze niespodziewanie. Przychodzą i nie wiadomo co z tym fantem zrobić . Pamiętajmy jednak, […] nawet po najgorszej burzy w końcu wychodzi słonce, nie można tylko bać się jego blasku i zasłaniać przed nim oczu, bo wówczas można przeoczyć tęczę, nagrodę za cierpliwość. (Natalia SońskaZakochaj się, Julio)

Wszystkim Czytelnikom i Mieszkańcom życzę wszystkiego co najlepsze: uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać, szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie, miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr oraz zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.

Teresa Wieczorek                                                                                                                         Redaktor Naczelny                        #zostańmy w domu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ