Co słychać w ROSie….?

0
1152

Finiszujemy z wyposażeniem gminnej biblioteki im. Marii Konopnickiej. Brakuje tylko części regałów – wysokich, które będą montowane w tym miesiącu. Niestety z uwagi na wymogi ppoż płyty, z których przycinane są regały muszą mieć wysoki wskaźnik ogniotrwałości. A takie płyty produkuje tylko fabryka we Francji, dostarcza do KRONOSPANU Szczecinek, gdzie są przycinane i laminowane. Następnie dostarczone do odbiorcy (biblioteka ) i tu montowane. I to będzie już ostatni etap przed otwarciem nowej siedziby biblioteki. Oczywiście poza przeprowadzką, którą Dyrektor Gminnej Biblioteki p. Teresa Wieczorek zamierza przeprowadzić sprawnie, aczkolwiek w niekonwencjonalny sposób. Z informacji docierających do ROSu wynika, że otwarcie planowane jest na powitanie wiosny. Jedno jest pewne – biblioteka i jej wnętrze robią wrażenie.

Również w marcu br planowane jest otwarcie oddziału banku PBS w Rokietnicy, który w styczniu przystąpił do prac adaptacyjnych. O terminie zmiany siedziby oddziału klienci zostaną poinformowani przez bank. Od lutego swoje podwoje otwiera restauracja i bar szybkiej obsługi. I jak wiadomo od połowy grudnia działa już ROSSMANN, który na brak klientów nie może narzekać. Tym bardziej, że jak informują pracownicy sklepu, ze względu na bardzo duży asortyment docierają do nich klienci z pobliskich miejscowości z ościennych gmin, m.in. Tarnowa Podgórnego.
Myślę, że taka formuła inwestowania w nowe obiekty jest dobra. Wpływy z galerii handlowej w zdecydowany sposób zmniejszają koszty budowy i utrzymania biblioteki gminnej. Przypomnę tylko, że całość inwestycji finansowana jest kredytem komercyjnym.

Podobna jest konstrukcja finansowania budowy remizy dla OSP Rokietnica. W tym przypadku ¾ kosztów inwestycji pokrywa kredyt komercyjny (3,5 mln złotych), a pozostała część – to wymagany przez bank – udział własny. Pokrycie udziału własnego wiąże się z podniesieniem kapitału spółki, który jest zaplanowany w budżecie gminy na 2018 rok. Koszt inwestycji szacowany jest na 4.450.000 zł. Wykonawca – o ile warunki pogodowe się zdecydowanie nie pogorszą – zapowiedział, że obiekt zostanie ukończony przed terminem. Oficjalnie 15 września br, ale my z uwaga będziemy liczyć dni przyspieszenia. Na koniec stycznia stan budowy jest mocno zaawansowany. Wykonano poziom zero i stawiane są już ściany. A mury pną się do góry…

Miesiąc luty dla naszej młodzieży szkolnej to przede wszystkim ferie zimowe i czas oderwania się od nauki. Wiemy jakie trudne są powroty z ferii i wakacji. Ale dla rodziców i starszej młodzieży mamy niespodziankę. Żeby ten powrót nie był taki gorzki to zapraszamy w ostatnią sobotę lutego (24.02.) na godzinę 18.00 na kolejny program Kabaretu Skeczów Męczących. Bilety od 45 zł do 80 zł są jeszcze do nabycia.

A co słychać w ROSFiT…..?
Styczeń to jak zwykle miesiąc postanowień noworocznych. Ale też kolejnych – drugich urodzin naszego klubu (starzejemy się… ). W tym miesiącu w przeddzień rekordowej orkiestry WOŚP (przypomnę, że był to rewelacyjny dzień ofiarności mieszkańców naszej Gminy i dzięki tej ofiarności uzbieraliśmy prawie 88 tys złotych, rok wcześniej było pond 73 tys zł.) zorganizowaliśmy II urodzinki z maratonem dance i maratonem na rowerach (3 godziny spinningu). Ale oddajmy głos ROSFiTkom:
„13 stycznia 2018 r. celebrowaliśmy drugie urodziny Klubu RosFit! Nasze przyjęcie było bardzo aktywne. Od godziny 10:00 przy akompaniamencie zmysłowej i dynamicznej muzyki rozpoczął się maraton dance, który trwał nieprzerwanie do godziny 13.00
Żeby nie pominąć zwolenników siłowni zorganizowaliśmy „test sprawności, w którym Klubowicze mogli sprawdzić progress swojej formy od zeszłego roku. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a osoby wyróżnione upominki. Można było również wziąć udział w 3- godzinnym maratonie spinningowym. Podczas urodzinowego wieczoru nie mogło zabraknąć tortu, podziękowań i życzeń. Wyróżniono też Klubowiczów za najwyższą frekwencję oraz zaangażowanie w życie Klubu.

Dziękujemy gościom za przybycie, dziękujemy Wójtowi Gminy Rokietnica Panu Bartoszowi Derechowi, za ciepłe słowa i wiarę w siłę klubowiczów, którzy de facto tworzą ten klub. I za to Wam kochani Klubowicze serdecznie dziękujemy.
Klub RosFit to profesjonalne miejsce prowadzone przez pasjonatów i miłośników aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Jesteśmy miejscem, w którym instruktorzy, są przede wszystkim z powołania, Trenerzy Personalni z oddania, którzy znają potrzeby osób stawiających swoje pierwsze kroki na siłowni, oraz pełna zaangażowana recepcja , która słucha potrzeb klienta i poważnie bierze do serca jego uwagi i sugestie. Dziękujemy ,że przez dwa lata jesteście z Nami… :-)”.

Jerzy Maciejewski Prezes ROS Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ