Co słychać w Napachaniu

0
1088

„ŚWIATOWY DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA”

 

„Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w ich przyszłość”

Wyrobienie nawyku czytania książek i sprawienie, aby książki były dla dziecka ważne, może się udać tylko dzięki zgodnej współpracy domu i szkoły. O tym, jakie znaczenie mogą mieć dla dzieci książki, musimy pamiętać zarówno my, nauczyciele, jak i Państwo, Rodzice. Od dawien dawna rodzice i dziadkowie czytali swoim dzieciom bajki. Postarajmy się, aby tak było nadal. Nie zapominajmy o korzyściach, które płyną z czytania dla dzieci. My już je znamy dlatego też dnia 29 września  w Szkole Podstawowej w Napachaniu odbył się Światowy Dzień Głośnego Czytania w Gminie Rokietnica. Dla Dzieci z klas I-III różne teksty literackie czytali, Wójt Gminy Rokietnica Bartosz Derech, Przewodniczący Rady Gminy Adam Pioch, Sekretarz Rady Gminy Danuta Potrawiak, Dyrektor ZSP Małgorzata Łopatka, Dyrektor GJO Jacek Welman, Dyrektor GOK  Teresa Wieczorek, Sołtys Napachania Agnieszka Kram, aktor Marcin Głowiński, przedstawicielka rodziców Małgorzata Szymańska oraz nauczycieli Małgorzata Żebrowska. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Elżbieta Skrzypczak

 

„DEMOKRATYCZNE WYBORY W NAPACHANIU”

Dnia 26 września w szkole w Napachaniu odbyły się demokratyczne wybory przedstawicieli samorządu uczniowskiego. Ten dzień był prawdziwym świętem demokracji; spośród uczniów została wybrana komisja wyborcza, która przeprowadziła wybory w niezwykle profesjonalny sposób (zaplombowała urnę, przygotowała i wydała karty do głosowania, a na końcu policzyła głosy i ogłosiła wyniki). Wybranym nowym Władzom Samorządu Uczniowskiego życzymy powodzenia i  spełnienia wszystkich obietnic wyborczych.

Grzegorz Socha

 

„TABLICZKA MNOŻENIA ”

 

Dzień 29 września w szkole w Mrowinie i w Napachaniu był prawdziwym świętem matematyki. Już po raz czwarty obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na mocy udzielonej od Organizatora Głównego licencji komisje egzaminacyjne wyłaniały Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Po zdaniu egzaminu otrzymywali oni certyfikat znajomości tabliczki mnożenia. W tym roku Ekspertami TM zostało dwa razy więcej osób niż w roku ubiegłym, a wiele osób zdało egzamin w mniej niż 7 sekund. Tacy z nas mistrzowie!

Grzegorz Socha

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ