Co nowego w Kobylnikach?

0
798

Dnia 10.05.br w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Napachaniu odbyło się zebranie dotyczące budowy sieci światłowodów na terenie Kobylnik Dużych i Małych.

Z przykrością muszę stwierdzić, że mieszkańców naszego sołectwa było niewielu, jednak obecni byli bardzo zainteresowani i zdecydowani. Miło było usłyszeć, jaką solidarnością sąsiedzką wykazała się większość przybyłych mieszkańców Kobylnik. Dzięki sieci światłowodów mieszkańcy gminy Rokietnica, w tym Kobylnik, po podłączeniu będą mogli skorzystać z ofert „Inei” i cieszyć się z doskonałego odbioru telewizyjnego, szybkiego Internetu czy niezawodnych połączeń telefonicznych.

Z ofertą Inei można zapoznać się na stronie firmy w poszczególnych zakładkach.

Z uwagi na podział Kobylnik, termin realizacji odbędzie się w dwóch etapach. Pierwszy etap dotyczyć będzie Kobylnik Dużych i tak od dnia 29.06.br przez okres 4 miesięcy będzie możliwość przyłączenia lokalu do istniejącej już magistrali światłowodów.

Drugi etap dotyczyć będzie Kobylnik Małych i tak od 25.09.br prace również potrwają przez okres czterech miesięcy. Pozytywną informacją dla wszystkich zainteresowanych jest fakt, że samo podłączenie do budynku jest gratis, jednak warunkiem do jego spełnienia jest podpisanie umowy z firmą Inea świadczącą usługę przesyłu sygnału (aktualnie na preferencyjnych warunkach i bez zmian stawek w okresie trwania umowy).

Myślę, że Kobylniki coraz bardziej idą z postępem cywilizacji, w końcu mamy miejscami chodnik, będą światłowody i może wreszcie wszędzie kanalizacja. Byle tak dalej.

 

 

Sołtys Kobylnik

Beata Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ