Co jest potrzebne do tego, aby robić w życiu to co się lubi…?

0
959

 

W miniony czwartek tj. 23.02.2017 roku u Zamoyskich odbyła się konferencja z doradztwa zawodowego pod hasłem „Nauka, praca, kariera-odkrywanie własnego potencjału”. Spotkanie kierowane było szczególnie do młodzieży gimnazjalnej, która przyjęła nasze zaproszenia tak chętnie, iż osób biorących udział w tym wydarzeniu było ponad setka. Przybyła szkoła z Rokietnicy, Baranowa, Dopiewa, Kiekrza, Strykowa, Skórzewa i Buku. Konferencja miała charakter warsztatowy. Po oficjalnym przywitaniu, swoje wystąpienie zaprezentowała Pani Agnieszka Mruk z Tarnowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców. Opowiedziała młodym ludziom o swoich pasjach, inspiracjach i zbiegach okoliczności, jakie doprowadziły ją do spełnienia własnych marzeń i podjęcia pracy, która zdaje się być dziś zabawą, pasją, a nie smutną rzeczywistością związaną z koniecznością podjęcia jakiejś tam pracy. Następnie gimnazjaliści uczestniczyli kolejno w warsztatach Agnieszki Czarnoty „Wybierz dobrze! Jak wybrać, żeby wygrać”, Wojciecha Nowickiego „Sekrety pełnej sakiewki”, Anny Budnik „Postaw na siebie-tylko Ty masz wpływ na swoją przyszłość” oraz przedstawicieli WUP „Umiejętności a współczesny rynek pracy”.

Wszyscy uczniowie zgodnie przyznali, że konferencja poruszała bardzo potrzebne i ważne tematy, że udział w niej pozwolił im się dowiedzieć, jakie są ich preferencje, uświadomił jak ważna jest, umiejętność zarządzania finansami, jakiego wyboru mają dokonać, wybierając dalszą ścieżkę edukacji i co się liczy na dzisiejszym rynku pracy a aby osiągnąć sukces, należy starać się od Małego.

Dziękuje wszystkim osobom, które włączyły się w organizację konferencji, młodzieży i opiekunom za tak licznie przybycie.

Anita Durowicz Pedagog, doradca zawodowy

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ