Błyskawica Open

0
1727

 

Prawie 290 zawodników stawiło się po raz 23 na plaży w Pamiątkowie 8 września 2018 na Ogólnopolskich Regatach w Kajakarstwie Klasycznym „Błyskawica Open”. Piękna pogoda pozwoliła na komfortowe spędzenie kilku godzin na plaży oglądając emocjonującą walkę zawodników z województw wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i małopolskiego. Zawodnicy nie zawiedli i z radością rywalizowali ze sobą dostarczając trenerom i tłumnie zgromadzonym kibicom satysfakcji z oglądania sportowych zmagań.

Bardzo dobrze spisali się gospodarze imprezy, którzy dzielnie walcząc wszyscy zawodnicy zdobyli medale:

2 m.  Nikodem Rzepczyński K-1 1000 m
2 m. Jan Wiśniewski Franek Kupczyk Nikodem Rzepczyński Franek Habdas  K-4 500
3m. Szymon Drozdowski Szymon Habdas Tomasz Piszora Mateusz Marciniak K-4 500
3 m. Leon Wiśniewski  K-1 500 m
3 m. Marcin  Grzechowski Arnold Węcławek Kuba Wardowicz Olgierd Krahel K-4 500

Na nasze zawody bardzo chętnie przyjeżdżają rodzice startujących zawodników, bo jak sami mówią, nigdzie nie ma tak pysznego ciasta pieczonego przez mamy zawodników i na żadnych zawodach nie ma tak ekspresyjnego spikera pana Wiesława Chojnackiego, który od 6 lat rewelacyjnie komentuje to co dzieje się na wodzie i lądzie, przypominając w między czasie historię kajakarstwa.

Nie moglibyśmy zorganizować naszej imprezy Błyskawica Open gdyby nie wsparcie finansowe Urzędu Gminy Rokietnica i Powiatu Poznańskiego dzięki, który mogliśmy zakupić medale, nagrody dla zwycięzców oraz  profesjonalnie zabezpieczyć startujących ( karetka pogotowia ratunkowego, ratownicy WOPR i sędziowie PZKaj).
Impreza była doskonale przygotowana przez rodziców zawodników sekcji kajakowej, panowie od samego rana ustawiali namioty, a mamy robiły pyszną kawę i pilnowały wręczania medali i nagród.

Dziękujemy także, panu Wójtowi Gminy Rokietnica za objęcie patronatem naszej imprezy, panu radnemu Ryszardowi Lubka i sołtys Mrowina- Cerekwicy pani Róży Lubka za pomoc materialną i panu radnemu Pawłowi Dankowskiemu.
Gorące podziękowania dla firmy Hedpes za użyczenie samochodu i firmie Zooksy za oryginalne skarpetki, które jeszcze bardziej uatrakcyjniły paczki z nagrodami.
Serdeczne podziękowania Portalom Społecznościowym z Rokietnicy:

„Rokietnica wokół Nas” pan Adam Michta,

„Nasza Rokietnica” pan Krzysztof Michta

Po raz kolejny zawody były tak pięknie obfotografowane, a w wiadomościach sportowych Teleskopu relacja z zawodów zdominowała weekendowe wydarzenia sportowe,  równocześnie promując sport kajakowy wśród dzieci i młodzieży.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ