Biały Dunajec z Nordic Walking? – dlaczego nie!

1
3335

Witam wszystkich entuzjastów i sympatyków Nordic Walking. Za pośrednictwem „Rokickich Wiadomości”, chciałbym powiadomić czytelników i potencjalnych chętnych o organizowanym obozie sportowo-integracyjnym nordic walking w Białym Dunajcu koło Zakopanego. Ponieważ jest to obóz w górach, chciałem osobiście sprawdzić i wybrać ścieżki, którymi moglibyśmy bezpiecznie pójść i wrócić do miejsca zakwaterowania. Chociaż jestem w Tatrach przynajmniej raz w roku (w roli współorganizatora, w ramach imprezy organizowanej przez „Europejskie Stowarzyszenie Jesteśmy Aktywni” z Gdańska -„Missinon Possible”) i mam w głowie wiele górskich ścieżek, mam też świadomość, że nie ze wszystkich można skorzystać w czasie naszego wyjazdu.  Jadąc na rekonesans do Białego Dunajca, miałem „z grubsza” zaplanowane trasy i miejsca. Jednak musiałem zweryfikować swoje plany i okazać więcej pokory w obliczu natury. Zdrowie najważniejsze. Zmieniłem więc wybór ścieżek na takie, które będą możliwe do pokonania, ale przede wszystkim, które dadzą Wam satysfakcję z otaczającej przyrody i przepięknych widoków. Oczywiście sprawa zakwaterowania i wyżywienia były również priorytetem tego rekonesansu. I muszę przyznać, że gospodyni wraz ze współpracownikami tworzą niesamowitą atmosferę. Przygotowują nieprzyzwoicie smaczne dania, pierogi własnej roboty, racuchy, kwaśnica, placki ziemniaczane, itd. Do tego domowa i rodzinna atmosfera sprawia, że chce się tu wracać jeszcze przed wyjazdem. Oczywiście nie o wszystkim tu opowiem i nie wszystko zdradzę. W rekonesansie towarzyszyli mi członkowie stowarzyszenia „ROXKIJE Rokietnica”, którzy przekazywali cenne uwagi do organizacji obozu i którym serdecznie dziękuję za wspólny wypad i mile spędzony czas. Dziękuję Bożenie i Piotrowi za wskazanie tego pięknego miejsca oraz Romanowi za fotografie. Czas na określenie ram czasowych wyjazdu. Spotykamy się w środę 16 września o 18.40 przed halą Rokickiego Ośrodka Sportu. Szybkie pakowanie i wyruszamy o 19.00. Wracamy do Rokietnicy w niedzielę ok. godz. 20-21. W tak zwanym międzyczasie zaliczymy „Dolinę Kościeliską, Gubałówkę i Polanę Kondratową”.

Ubiegłoroczny wypad do Mielna był swoistym poligonem doświadczalnym, który dostarczył mi wiele cennej wiedzy, przydatnej w przyszłych wyjazdach, o których będę pamiętał w przyszłości. Najważniejsze żeby pamiętać, że jest to obóz sportowo-integracyjny (współfinansowany ze środków Gminy Rokietnica w ramach tzw. „Małego Grantu”). A jeżeli obóz sportowy, to poza walorami estetycznymi i integracyjnymi, powinniśmy wrócić z niego wzmocnieni fizycznie i psychicznie, co jest jego zasadniczym celem. Dlatego wyjazd zaplanowałem na noc, aby po krótkim odpoczynku i śniadaniu,   mieć cały czwartek do dyspozycji i móc jeszcze coś zobaczyć. W tym miejscu pragnę zwrócić się z apelem do potencjalnych uczestników obozu. Trasy są tak zaplanowane, że średnio aktywna fizycznie osoba da sobie doskonale radę i przejdzie trasę. Jeżeli teraz większość dnia spędzacie w pozycji siedzącej, to jest jeszcze sporo czasu, aby przygotować się do wyjazdu – gorąco zachęcam.

Dla uczestników obozu oraz wszystkich chętnych od 21 kwietnia br., w każdy wtorek o godz. 18.00,  ruszają zajęcia nordic walking, które potrwają do końca września. Spotykamy się na parkingu przed kościołem, wjazd od ul. Szamotulskiej w Rokietnicy. Zajęcia są całkowicie bezpłatne i są dobrowolne, nie ma listy obecności. Zajęcia są otwarte co znaczy, że nawet gdy opuszczę jedno lub kilka spotkań, przychodzę, gdy mam czas i dobrze się bawię. Zapraszam wszystkich. Nie taki diabeł straszny… Wysiłek poniesiony w trakcie przygotowań zaprocentuje.

Dokładny plan z opisem tras do zapoznania, otrzymacie u mnie po umówieniu się telefonicznym na spotkanie.  Wątpliwości wyjaśnię na miejscu. Zgłoszenia przyjmuję pod numerem tel.: 691 636 684.

Pozdrawiam i do zobaczenia,

Dariusz KOSICKI

Trener, instruktor PFNW

1 KOMENTARZ

  1. Drodzy Państwo,
    Z uwagii na panującą pandemię COVID-19 zajęcia nie ruszą dnia 21 kwietnia br. Wszelkie informacje będziemy przekazywać na bieżąco.
    Z poważaniem,
    Darek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ