„Bezpieczna gmina – Bezpieczny mieszkaniec”.

0
1203

Wspólnie z Policją realizujemy projekt prewencyjny „Bezpieczna gmina – Bezpieczny mieszkaniec”.

By ułatwić kontakt, uruchomiony został specjalny adres mailowy.

W ramach zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego w powiecie poznańskim powstał pilotowany przez Policję projekt prewencyjny „Bezpieczna gmina – Bezpieczny mieszkaniec”.

Działania, realizujące jego założenia prowadzone są również na terenie gminy Rokietnica. Utworzony został zespół ds. bezpieczeństwa. Tworzą go przedstawiciele policji, gminy i straży pożarnej. Podczas regularnych spotkań zespołu, odbywających się raz na dwa miesiące, a w razie ewentualnych nagłych potrzeb bezzwłocznie, analizowane są bieżące wydarzenia gminne, zdarzenia kryminalne i inne związane z bezpieczeństwem, a także ustalane są konkretne działania mające na celu poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców.

Aby ułatwić komunikację z zespołem, utworzono specjalny adres internetowy „bezpieczna.gmina.tarnowo-podgorne@po.policja.gov.pl”, pod który można przysyłać opisy nurtujących obywateli problemów. Nadsyłane zagadnienia nie muszą dotyczyć ściśle tematyki „policyjnej”. Mogą to być także sprawy związane np. oznakowaniem dróg, porządkiem na terenie gminy, aktualnymi wydarzeniami, itp.

Powołany zespół będzie weryfikować nadsyłane problemy i, po analizie, realizować wypracowane rozwiązania.

Zachęcamy do korzystania z tej formy kontaktu. Państwa uwagi będą dla nas bardzo cenne.

Policja z Komendy Miejskiej patroluje drogi na terenie gminy

Jednym z podstawowych zagrożeń na terenie gminy Rokietnica zgłaszanych przez mieszkańców na spotkaniach, w korespondencji mailowej z urzędem oraz za pośrednictwem krajowej mapy zagrożeń –  jest nadmierna prędkość pojazdów. Obok faktu, że autorami tych wykroczeń, kończących się nierzadko groźnymi wypadkami, jesteśmy w przeważającej mierze my sami, istotne jest to, by sięgać po skuteczne środki zaradcze. Oczywiście prewencja jest ważna. Dlatego nieustannie apelujemy o rozsądek i rozwagę. Żelazną zasadą kierowcy powinno być bowiem nie stwarzanie swoją jazdą zagrożenia nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu. Nikt jednak nie zaprzeczy, że poza powypadkową traumą, nic tak nie zapada w pamięć jak wystawiony mandat, czy zabrane prawo jazdy.

Od początku września 2017r., kiedy ruszył projekt „Bezpieczna gmina – Bezpieczny mieszkaniec”, do 11 grudnia 2017r na teren gminy Rokietnica Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zadysponował 60 patroli, właśnie pod kątem przekroczeń dopuszczalnej prędkości. Efektem działań w Rokietnicy (ulice Obornicka, Szamotulska, Konwaliowa, Golęcińska), Napachaniu (ul. Poznańska), Cerekwicy (ul. Szamotulska) i w Mrowinie (ul. Poznańska), były zatrzymania, punkty karne, mandaty i zabrane prawa jazdy.

Policja zapowiada dalsze kontrole.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułXLVII sesja Rady Gminy Rokietnica
Następny artykuł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ