„AKADEMII ZDROWIA SANTANDERA” z Nordic Walking w Rokietnicy

0
909

Wydawało by się, że w tej akcji nie można spodziewać się jakichkolwiek nowości czy zmian, a jednak trochę się zdarzyło i mam do opowiedzenia co wydarzyło od ostatniego artykułu. Ale  powoli, opiszę co wydarzyło się na przestrzeni dwóch miesięcy w chronologii wydarzeń. Pierwszą rzeczą, od której zacznę to apteczka pierwszej pomocy, którą otrzymaliśmy dzięki zaangażowaniu sołtysa Rokietnicy, Pana Józefa FUDALI. Praktycznie wystarczyła wzmianka o braku tego jakże potrzebnego wyposażenia i Pan Józef stwierdził, że tak być nie może i że postara się pomóc. Udał się do Urzędu Gminy do Pana Adama NOSALA, i  po tygodniu okazało się, że mamy apteczkę. Bardzo dziękuję w imieniu grupy, za pomoc i wsparcie obu Panom.

Kolejnym pozytywnym wydarzeniem była konferencja w Kolbuszowej, która odbyła się 01.06. br., pod tytułem „Nordic Wolking na receptę”. Ale przecież ten tytuł nie jest Wam obcy, ponieważ cały tegoroczny cykl zajęć odbywa się pod tym właśnie hasłem i widnieje na banerze  i plakatach reklamowych do zajęć. Nie będę zanudzał Was szczegółami z konferencji (choć wcale nudno nie było), w krótkich słowach podsumowujących muszę stwierdzić że NW wszedł na „salony”, za sprawą utworzonej grupy parlamentarnej, aktywnie promującej i propagującej właśnie ten typ aktywności fizycznej i dzięki której, tegoroczne zajęcia trwają nieprzerwanie przez siedem miesięcy – bo aż do 27 listopada. Na konferencji obecni byli posłowie (z wspomnianej grupy parlamentarnej pod przewodnictwem prof. Grzegorza RACZAKA wybitnego kardiologa) oraz profesorowie i rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, którzy przedstawili szereg wykładów, potwierdzających prozdrowotne właściwości płynące z uprawiania tego właśnie sportu. Tak to nie pomyłka, NW przestał być tylko aktywnością fizyczną, jest już dyscypliną sportową. Na dowód tego, że taką jest, ma zostać zaproponowana jako dyscyplina na igrzyskach olimpijskich. Zgodnie ze starym powiedzeniem – pożyjemy – zobaczymy, poczekajmy spokojnie i chodźmy dla zdrowia, a olimpiady zostawmy zawodowcom i oglądajmy je w telewizji.

                Konferencja w Kolbuszowej przyniosła Nam jeszcze jeden bardzo istotny wymiar, otóż po raz kolejny aktywność „maszerów NW” z Rokietnicy została dostrzeżona w centrali „Santander Konsumer Bank” i po raz kolejny nasza grupa została wyróżniona oraz dostała czerwone koszulki „Santandera”. Te nowe i te z ubiegłego roku sprawią, że wtorki w Rokietnicy, w godz.1700– 1830 będą czerwone i widoczne z daleka

Kolejną sprawą, o której chcę i muszę wspomnieć – to powiadomienie o kolejnej lokalizacji zajęć. Ministerstwo Sportu i Turystyki rozszerza akcję „Nordic Walking na receptę” o kolejne miejscowości i wskazuje nową lokalizację. Mam przyjemność zakomunikować, że nad jeziorem Strzeszyńskim, w okolicach plaży, przy boisku do piłki plażowej, spotykamy się na zajęciach, które poprowadzę w czwartki o godz. 18 00.  Każdego, komu nie pasują wtorki lub chciałby przejść się po raz kolejny, tym razem w lesie, ścieżkami wokół jeziora Strzeszyńskiego (trasa ok. 4,5 km) zapraszam na zajęcia oraz oferuje, w miarę potrzeby miejsce w samochodzie (trzeba chronić środowisko i oszczędzać na opłatach parkingowych).

Najnowszą informacją jest zaproszenie naszej grupy do Piły, już po zakończeniu sezonu startowego, na wspólne spędzenie wolnego czasu. Zorganizujemy wspólny rajd, ma być grill, napoje  i jakiś medal okolicznościowy się znajdzie. Jedno jest pewne mamy potencjał, a jak go wykorzystamy znowu zależy od Nas. Z grupą uzgodniliśmy, że z gołą ręką nie pojedziemy. Jeżeli dojdzie do wyjazdu, to myślę, że dla każdego chętnego wystarczy miejsca nawet dla tych, którzy z nami nie chodzą, ale chcieliby zobaczyć o co cały ten szum  i spotkać ludzi pozytywnie zakręconych.

Nie mogę przejść obojętnie wobec powiadomień, które otrzymujecie  z „Santander Konsumer Bank”, która powiadamia listownie i SMS-ami, swoich klientów o zajęciach NW z zeszłorocznymi lokalizacjami, dlatego informuję, że spotykamy się w okolicach boiska piłki nożnej, przy parkingu koło kościoła, o 1700 we wtorki, w Rokietnicy i od 21.06.br. o godz. 1800 w Strzeszynku. Zapraszam wszystkich zainteresowanych zajęciami.

Na zakończenie nowinek z „Santandera…” zapraszam wszystkich chętnych chcących wziąć udział w zawodach i dobrej zabawie, do Wrocławia na podsumowanie i finał „AZS”- 15 września br.  W roku ubiegłym byliśmy liczną grupą i jako jedyni uczestniczyliśmy na żywo w „Dzień dobry TVN”. Autobus ma ograniczoną ilość miejsc, a chętni już się zgłaszają. W razie pytań nr tel. pod artykułem. Pozdrawiam i do zobaczenia na zajęciach.

 

Instruktor, Trener PFNW

Dariusz KOSICKI

Tel. 691 636 684

ZOSTAW ODPOWIEDŹ