Akademia Zdrowia Santandera

0
1160

„Akademia Zdrowia Santandera” w Rokietnicy po raz III ?

W tytule postawiłem znak zapytania. Nie bez kozery, ponieważ to jeszcze nic pewnego. Ale od połowy stycznia trwają ustalenia dotyczące kolejnej edycji „Akademii Zdrowia Santandera”.

W ubiegłym roku spotkania z kijkami w ramach „AZS”, odbywały się pod honorowym patronatem prof. Zbigniewa RACZAKA, w ramach realizacji programu „NORDIC WALKING NA RECEPTĘ” , współfinansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Santander Consumer Bank.

 W tym roku głównym sponsorem programu pozostaje „Santander…”. Dlatego program będzie realizowany w „skromniejszych” rozmiarach i zamiast w 150, zagości tylko w około 30 miejscowościach naszego kraju. Zapewniam, że dokładam wszelkich starań, aby Rokietnica znalazła się w śród miejscowości wyróżnionych realizacją programu.

Czy to koniec nowości? Oczywiście, że nie! Na początku stycznia wystąpiłem do Urzędu Gminy Rokietnica o tzw. „mały grant”, na realizację zadania publicznego pod tytułem „Obóz kondycyjno-integracyjny dla seniorów”, którego beneficjentami mają być seniorzy, uczestnicy programu „Akademii Zdrowia Santandera” oraz seniorzy z gminy Rokietnica, którzy chcą spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu, poznać prawidłową technikę Nordic Walking, maszerując z kijkami po lasach lub plażach, zażywając jodu i ciesząc oczy okolicznościami miejscowej przyrody. Dla wszystkich, których zaintrygowałem i zainteresowałem tematem, na piątek 29 marca, na godz. 18,zaplanowałem spotkanie organizacyjne w lokalu „Pod Gruszą”, w Rokietnicy, na którym przedstawię szczegóły tego przedsięwzięcia. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych. Tu nie można stracić. Przyjdźcie i posłuchajcie a na podjęcie decyzji przyjdzie czas.

A teraz trochę historii. Ponieważ byłem jednym z realizatorów programu „NORDIC WALKING NA RECEPTĘ”, w dniu 23 października 2018 r., jako trener i instruktor prowadzący zajęcia w Rokietnicy,  uczestniczyłem w  „Sejmie RP” na ul. Wiejskiej, w spotkaniu Parlamentarnego Koła ds. Nordic Walking. Zaproszenie wysłał prof. Zbigniew RACZAK, patron programu oraz Przewodniczący Parlamentarnego Koła ds. Nordic Walking, gdzie próbowaliśmy przekonać Ministra Sportu i Turystyki oraz parlamentarzystów o sukcesie jaki odniósł program oraz potrzebie jego kontynuacji w latach przyszłych. Omawialiśmy też jego wpływ na społeczność lokalną gmin, miast i wsi RP.

Ale nie zaprzestaliśmy chodzenia z kijkami. Z każdym tygodniem pojawiały się nowe pomysły, dlatego braliśmy udział w imprezach i zawodach nordikowych organizowanych prawie w całej Polsce. W październiku byliśmy z kijkami na Giewoncie, przechodząc ok 28-30 km.  W listopadzie poniosło nas w okolice Żywca, a dokładnie do Radziechowy, gdzie w „EUROPACAP BESKIDY MARATON” zdobywaliśmy „Golgotę Beskidów”, na wysokości 612 mnpm i pokonując około 18 km. Ale udział w tej imprezie zaowocował podjęciem kolejnego postanowienia i   kolejnego wyzwania – otóż postanowiliśmy przejść pełen dystans maratonu czyli

42,195 km. w organizowanym, w lutym przez Beatę ZARACH z Gdańska ”HEL MISSION POSSIBLE”. Były jeszcze inne, pomniejsze i równie ciekawe imprezy, jak np. ognisko w Pile czy start nad jeziorem „Strzeszyn” w biegu mikołajkowym.

Nie przestajemy chodzić z kijkami i przypominam wszystkim zainteresowanym, że spotykamy się w każdą środę, o godz. 18 30 , przed ROS- em, w Rokietnicy. Serdecznie zapraszam.

                                                          Dariusz KOSICKI Trener, instruktor PFNW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ