„Akademia Zdrowia Santandera z Nordic Walking”

0
851

 

Z ogromną satysfakcją chciałbym poinformować sympatyków Nordic Walking, że po raz drugi „Akademia Zdrowia Santandera z Nordic Walking” zagości u Nas, w Rokietnicy. Jest to ogromny sukces przede wszystkim Wasz – uczestników licznie przychodzących na zajęcia, czym stworzyliśmy sobie okazję, do kolejnego uczestnictwa w Akademii Zdrowia Santandera w br.

Wiele osób (uczestników poprzedniej edycji), pytało mnie czy „AZS” ponownie zagości w Rokietnicy w tym roku? Dziś wiem, że tak. Znam kilka ogólnych zasad, z którymi mogę się z Wami podzielić. Zajęcia odbywać się będą w 35 miejscowościach w Polsce i zakończą się tradycyjnie we wrześniu podsumowaniem akcji we Wrocławiu. Nie znam dokładnej daty rozpoczęcia, częstotliwości, jak też liczby zajęć, ale na szczegóły przyjdzie jeszcze czas, a w miarę  ich poznawania, będę przekazywał je na bieżąco na naszych, co tygodniowych, środowych spotkaniach Nordic Walking (dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli – spotykamy się od ponad dwóch lat w każdą środę o godz. 18 30, miejscem spotkań jest parking, narożnik budynku ROS-u i nowej biblioteki. Zajęcia są dobrowolne i co najważniejsze całkowicie bezpłatne), lub za pośrednictwem kolejnych wydań Rokickich Wiadomości.

Liczę na Wasze zaangażowanie i ponowne liczne uczestnictwo w zajęciach, które organizowane są dla Was i tylko od Waszego zaangażowania zależy, czy Santander Consumer Bank, który jest pomysłodawcą i organizatorem, zechce ponowić akcję w roku przyszłym i latach następnych. Na chwilę obecną można stwierdzić, że „AZS przyjęła się” i zyskuje coraz większe grono entuzjastów, gdyż w roku 2016 wyznaczonych było 15 miejscowości, w 2017 – 26, a w tym 35. Co  przyniesie nam przyszłość, spoczywa dosłownie w Naszych nogach i rękach.

Przy okazji chciałbym zaapelować do ludzi, którym cierpienie i dobro innych ludzi leży na sercu. Pomóżcie naszemu koledze, którego dopadła ciężka choroba – białaczka. Nie ważne jest imię i nazwisko, ale fakt, że ukochał N.W. i to, że potrzebuje Naszej pomocy, o którą sam nie śmiał prosić. Akcja jest spontaniczna, znajomi i zupełnie obce osoby, angażują się w organizację rajdu charytatywnego, który ma się odbyć w dniu 18 marca o godz. 13 00, w Poznaniu, w lasku Dębińskim. Dochód przeznaczony jest na walkę z chorobą. W dniu pisania artykułu, temat jest nowy, dosłownie gorący, więc w momencie ukazania się R.W., będzie wiadomo dużo więcej. Dziś wiem, że rajd odbędzie na dystansie 5 km i 10 km. Opłata startowa wynosi 50 zł. osoba dorosła i 10 zł. dziecko. W pakiecie startowym przewidziano koszulkę i medal okolicznościowy. Można też wystartować bez kijków, traktując start jako imprezę rodzinną lub spacer ze znajomymi. Można też wspomóc akcję nie ruszając się z domu, kupując koszulkę w sklepie internetowym i w ten sposób wspomóc akcję. Zapisy na stronie internetowej „Chodzę z kijami”. Do zobaczenia na starcie.

Jeszcze raz zapraszam na środowe spotkania z kijkami w Rokietnicy. Wszystkim zainteresowanym powyższymi tematami podaję numer telefonu 691 636 684, pod którym można uzyskać więcej informacji.

 

Trener, instruktor Polskiej Federacji Nordic Walking

Dariusz KOSICKI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ