A u Zamoyskich …

0
932

Odwiedziny w bibliotece  

Uczniowie naszej szkoły już dwukrotnie odwiedzili Bibliotekę Gminną w Rokietnicy. Klasy pierwsze technikum miały okazję wziąć udział w zajęciach czytelniczych prowadzonych przez panią Iwonę Zielińską. Ci, którzy jeszcze nie mieli przyjemności skorzystać z pomocy biblioteki, dowiedzieli się w jaki sposób założyć kartę czytelnika, jakie są zasady działania programu bibliotecznego, w jaki sposób uzyskać informację o zasobach księgozbioru, oraz że  można tu spędzić miło czas biorąc udział w licznych imprezach kulturalnych organizowanych przez jej pracowników. Padły liczne pytania, szczególnie ze strony młodych hotelarzy… ile można wypożyczyć książek, jakie są terminy, czy można znaleźć bibliotekę na facebook, a także … jaka była najwyższa kara za przetrzymywanie książek. Jeśli jesteście ciekawi, jak bardzo zaskakujące niektóre odpowiedzi usłyszeli uczniowie naszej szkoły, to zapraszamy do odwiedzin Biblioteki Gminnej. My na pewno będziemy tam zaglądać.

M.Kolasa

IV edycja Festynu Rokietnickie InteGRAcje

Uczestniczyliśmy w IV edycji Festynu Rokietnickie InteGRAcje. Impreza odbyła się 27 maja na terenie przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy i Przedszkolu „Bajeczka” w Rokietnicy. Hasło tegorocznej edycji brzmiało ,,Posadź na swoim” – zachęcano do sadzenia drzew i krzewów. Na stanowisku ,,Zamoyskich” realizowano jedno z zadań konkursowych Wielkiej Rodzinnej Loterii  – rozpoznawanie gatunków drzew i krzewów. Poza tym promowaliśmy kierunek nauczania związany z architekturą krajobrazu, a uczennice z Klubu Młodych Florystów prowadziły pokaz florystyczny.

aparatem po zakątkach Poznania 

Koło fotograficzne zakończyło swoją działalność w tym roku szkolnym wycieczką do Poznania. Zwiedziliśmy z aparatem bardziej i mniej znane zakątki Poznania: zajrzeliśmy do Ogrodu Zamkowego, na Dziedziniec Szkoły Baletowej oraz  jarmark francuski, który odbywał się na Starym Rynku. Gwoździem programu było zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej. Z bliska przyjrzeliśmy się pracy bibliotekarzy, zjechaliśmy zabytkową windą do magazynów w piwnicach, a na poddaszu zasłuchaliśmy się w szepty historii. Mieliśmy też okazję obejrzeć największą i najmniejsze książki zasobów biblioteki oraz dotknąć woluminów wydanych ponad 200 lat temu. Niesamowity klimat miejsca i życzliwość goszczących nas bibliotekarzy spowodowała, że z żalem opuszczaliśmy mury biblioteki – pozostały jednak miłe wspomnienia i udane zdjęcia.

Kolasa

Brązowy medal w piłce plażowej

29.05.17. w Mosinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Piłce Plażowej Dziewcząt. Miło mi poinformować że reprezentantki naszej szkoły w składzie: Natalia Jahnz i Malwina Świniarska, zostały brązowymi medalistkami tych mistrzostw.

Gratulujemy!

M.Statucka

Szkolny rajd – trasa rowerowa i piesza

Dnia 1 czerwca młodzież Zespołu Szkół im. J. i W. Zamoyskich wyruszyła na szkolny rajd. Trasa rowerowa oraz piesza wiodły wśród rokietnickich pól i lasów nad Jezioro Pamiątkowskie. Podczas wędrówki młodzież wykonywała szereg zadań, w tym odnajdywała punkty kontrolne na podstawie wyznaczonego azymutu, w których znajdowały się zadania matematyczne, językowe czy historyczne. Nad samym jeziorem czekały sportowe rywalizacje w przeciąganiu liny czy tzw. „zbijaka”. Tego dnia oprócz pogody, wszystkim uczestnikom rajdu dopisał również humor. Nikt nie narzekał na bolące nogi, a dla pokrzepienia ciała Rada Rodziców poczęstowała każdego przepyszną drożdżówką i butelkę wody.

Alicja Dąbrowska

Pierwsze miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu

2 czerwca 2017 roku nasz uczeń Mateusz Mikołajczak z klasy 3TI  odebrał główną nagrodę w konkursie „Interaktywny produkt IT – konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych”. Praca dotyczyła innowacji związanej z inteligentnym domem. Mateusz na konkurs przygotował inteligentny włącznik z modułem bezprzewodowym WiFi i możliwością podłączania szeregu czujników. Całość pracuje z wykorzystaniem chmury i  pozwala na sterowanie urządzeniem mobilnym. Obudowę zaprojektował i wydrukował na szkolnej drukarce 3D.

Wielkie gratulacje!!!

Mecz o Puchar Dyrektora

06.06.17. w naszej szkole został rozegrany Turniej Piłki Nożnej Chłopców „Zagraj z Nami”, o puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy. Niestety z powodu deszczu zawody musiały zostać przeniesione do hali ROS-u. Po zaciętej rywalizacji klasyfikacja wygląda następująco: I miejsce Gimnazjum nr 67 im. ks. prof. Józefa Tischnera z Poznania, II miejsce Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy, III miejsce Zespół Szkół w Pamiątkowie, IV miejsce druga drużyna z gimnazjum w Rokietnicy.
Na zakończenie turnieju tradycyjnie reprezentacja naszej szkoły klas pierwszych rozegrała mecz towarzyski z finalistami zawodów.

M.Statucka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ