A co działo się w Ptysiu we wrześniu i październiku ?

0
875

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy 3 września, od samego początku czekało na nas dużo wrażeń, miejmy nadzieję, że cały rok będzie tak ciekawy i zaskakujący. A o tym co się u nas dzieje będziecie mogli przeczytać co miesiąc w Rokickich Wiadomościach

Po raz drugi nasze przedszkole brało udział w świętowaniu „Dot Day”. Nasza kropka niby mała, niepozorna, dla niektórych brzydka ale jak pogrzebana. W tym dniu królowały kropki, na ubraniach, w jedzeniu, w zadaniach a nawet w piosenkach J Każdy z naszych przedszkolaków wie, że bez tej małej kropeczki nasz świat byłby zupełnie inny.

Dzień Przedszkolaka 2018. Przedszkole Ptyś świętowało ten dzień 20 września, a żeby było inaczej niż zawsze to bawiliśmy się na balu przebierańców. Jak zawsze było dużo superbohaterów, księżniczek, kotków a nawet piłkarzy. Były tańce, zabawy, troszkę słodkości i ogrom uśmiechu i radości.

„Kiedy wrzesień, to już jesień, – 21 września obchodziliśmy pierwszy dzień jesieni. Pogoda nam dopisała i mogliśmy podziewać zmieniającą się przyrodę na własne oczy.  Dzięki rodzicom, dziadkom  naszych przedszkolaków mieliśmy możliwość skosztowania jesiennych przetworów. Żaden dżem, sok czy ogórki nie smakują tak jak te zrobione w domu. Dziękujemy.

Przez cały wrzesień dzieci z naszego przedszkola przynosiły dary jesieni, które znaleźli na rodzinnych spacerach, a teraz przyjdzie czas na tworzenie dzieł sztuki, co powstanie ? Zobaczycie w następnym numerze.

09 października zawitał do nas teatr kukiełkowy Pinokio z Nowego Sącza z przedstawieniem pt. ”Kruszynka”. Aktorzy przenieśli dzieci w świat fantazji, w bajkowy sposób ukazali wartości przyjaźni, zrozumienia, akceptacji i pomocy potrzebującym. Główną bohaterką jest słonica Kruszynka, nie lubi pomagać innym, jest samolubna i leniwa. Ma jednak przy sobie przyjaciół, którzy pokazują jej w czym tkwi sekret prawdziwej przyjaźni. Świat magii oczarował nasze przedszkolaki, spektakl oglądały z ogromnym zaciekawieniem a na koniec podziękowały aktorom gromkimi brawami.

Dzieci z grupy Bąbelki doczekały się tego wielkiego dnia a mowa tu o Pasowaniu na Przedszkolaka.  Ten wielki dzień rozpoczął się od występów artystycznych  następnie każdy maluch został uroczyście włączony do grona przedszkolaków. 

„Przedszkole to ogródek, w którym rosnące rośliny to dzieci,
a nauczyciel jest ogrodnikiem dbającym i pielęgnującym ich rozwój”

Friedrich Wilhelm Froebel 

Poza Pasowaniem na Przedszkolaka 12 października obchodziliśmy również Dzień Edukacji Narodowej, po krótkiej pogadance o nauce i dlaczego warto się uczyć przyszedł czas na zabawy, tańce i pyszne ciasto J W imieniu całego personelu Przedszkola Ptyś dziękujemy dzieciom i rodzicom za życzenia, słodkości i piękne kwiaty.

Drodzy rodzice, jeśli szukacie bezpiecznego i przyjaznego miejsca dla swoich dzieci zapraszamy do punktu opieki dziennej przy przedszkolu Ptyś przy ul. Kasztanowej w Kiekrzu. Przyjmujemy dzieci od 1roku do 3 lat. Wiele się u nas dzieję.  Zapraszamy .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ