27-11-2017 Jesień to dobry czas na konferencje…

0
952
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ostatnio dużo się mówi o zagrożeniach płynących z Internetu. W priorytetach polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2017/18 znalazł się nawet punkt:  Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych.

Życie codzienne wypełnia się po brzegi nowymi technologiami, od których już nie uciekniemy ani nie „uchronimy” nas i naszych dzieci. Czy jednak strach jaki nam często towarzyszy, jest uzasadniony? Czy po drugiej stronie sieci czekają tylko zagrożenia zamknięte w pojęciach cyberprzemocy? Gdzie leży cienka linia, po przekroczeniu której mamy do czynienia z uzależnieniem, a gdzie to tylko sygnał o wielkiej pasji, którą należy podtrzymywać i prowadzić,by właściwie ukierunkować ją? Pytania mnożą się same…

Szukając odpowiedzi, postanowiłam zorganizować konferencję, którą zaszczycą swoją obecnością osoby reprezentujące wymiar sprawiedliwości, pomocy terapeutycznej, przestrzeni edukacyjnej i profilaktyki, obszaru IT oraz młodego pokolenia.

Chciałabym serdecznie zaprosić wszystkich pedagogów, psychologów, specjalistów uczących informatyki w szkołach, rodziców oraz wszelkie te osoby, które szukają, jak ja odpowiedzi na powyżej postawione pytania, na konferencję  WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ – WYZWANIE DLA SZKOLNYCH SPECJALISTÓW. Odbędzie się ona 27 listopada (poniedziałek) w godzinach od 10:00 do około 14:00, w Pałacu Zespołu Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy.

Proszę o zgłoszenie udziału w konferencji pod adresem: pedagog@zsrokietnica.edu.pl

 

Serdecznie zapraszam!

Anita Durowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ