16-letni mieszkaniec Rokietnicy rekordzistą Guinnessa

0
4849

Nazywam się Marcin Kaczmarek. Mam 16 lat i od września rozpocznę naukę w liceum. Od 4 lat zajmuje się hobbistycznie iluzją oraz efektownym tasowaniem kart (Cardistry). Można mnie było zobaczyć na finale WOŚP, oraz innych wydarzeniach szkolnych.

W ubiegłym roku postanowiłem spróbować pobić światowy rekord Guinnessa w wykonaniu przełożeń talii kart jedną ręką w klasyczny sposób (Charlier cut) w czasie jednej minuty(Most one handel Charlier cuts In one minute). Rekord ten wynosił wówczas 82 przełożenia i należał do zawodnika z Rumunii. Rozpoczynając swoje treningi osiągałem wynik 65, jednak po kilku miesiącach żmudnej pracy byłem w stanie bez problemu przekroczyć ówczesny rekord. Po wysłaniu swojego zgłoszenia i otrzymaniu zgody na przeprowadzenie oficjalnej próby sytuacja nieco się skomplikowała, ponieważ jednym z wymagań była konieczność użycia nieużywanej (zaplombowanej) talii kart. Wymóg ten spowodował, że zadanie stało się o wiele trudniejsze, a poza tym, wymagało użycia wielu nowych talii kart podczas treningu.

Oficjalna próba zakończyła się z bardzo dobrym wynikiem wynoszącym 94 przełożenia (można ją zobaczyć w Internecie). Po dopełnieniu wszelkich formalności i wysłaniu wymaganej dokumentacji w czerwcu tego roku otrzymałem oficjalne potwierdzenie ustanowienia nowego rekordu świata wraz z dyplomem). W planach mam jeszcze podjęcie próby  przebicia rekordu w podobnej dyscyplinie.

http://www.guinnessworldrecords.com/world-records/most-one-handed-charlier-cuts-in-a-minute

https://www.facebook.com/kaczmarekmagicshow

marcinkaczmarek100@gmail.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ